4 kanałowa ładowarka od Efest – Blu4 – z Bluetooth

Nowinką ze stajni Efest jest ładowarka LUC Blu4 – 4 slotowa ładowarka z funkcją Bluetooth. Innowacyjne rozwiązania są fajne, ale moim skromnym zdaniem nie zawsze potrzebne – chociażby aktualizacje OTA w e-papierosie ( łączymy moda z telefonem za pośrednictwem BT, aktualizacja pobiera się na telefon a następnie z telefonu jest wgrywana na mod ). Nadal czekam na klimatyzację i wodotrysk .. 😀Ale nie ma co narzekać – przyjrzyjmy się bliżej ..

20160629190954_371 20160629191001_374

Zabezpieczenie to coś o czym należy pamiętać 🙂 Wiele osób, które uważają ,że każdy produkt EFEST jest wybuchowy nie mają najmniejszych racji. Nawet najbezpieczniejsza ładowarka czy akumulator przy nieprawidłowym użytkowaniu może stać się zagrożeniem dla potencjalnego użytkownika.

Każdy slot wyposażony jest w zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i odmienną polaryzacją akumulatora. Do tego Blu4 ma funkcję ” podnoszenia ” akumulatora rozładowanego nie mniej niż 0.6 V oraz funkcję doładowania akumulatora ( gdy zostawiony w slocie ładowarki akumulator naładuje się do pełna następuje odcięcie prądu i napięcia ładowania, ale ładowarka nadal monitoruje stan jego naładowania – po spadku do 4.1 V automatycznie podładowuje go do 4.2 V )

Screenshot_1

Ładowarka zasilana jest zewnętrznym zasilaczem, który dostajemy w zestawie.

MINUSEM i to wielkim jest brak obsługi akumulatorów 26650 oraz prądy ładowania. Dla 4 jednocześnie ładujących się akumulatorów jest to jedynie 500mA / slot lub 1A / 2 środkowe sloty.

Screenshot_2

Tak jak wcześniej wspomniałem Efest wypuścił również dedykowaną do ładowarki aplikację, która wspierana jest przez telefony z systemem Android 4.3 i wyżej oraz iOS 7.0 i wyżej.Screenshot_4

Aplikacja w prosty i czytelny sposób powiadamia nas o aktualnym tanie akumulatorów w poszczególnych slotach : napięciu, natężeniu ładowania i procentowym stanie naładowania . Dodatkową funkcją są powiadomienia po naładowaniu akumulatorów

Screenshot_5

Wyświetlacz umieszczony w ładowarce – chodź mały – czytelnie przedstawia nam aktualne napięcie akumulatora , prąd ładowania i wybrany przez nas slot.

Screenshot_6