Akcyza !!! Już od 01/05/2021

Szanowni Państwo, z dniem 1 maja każdy podmiot w branży związanej z e-papierosami zobligowany jest posiadać produkty do e-plenia oznaczone znakami akcyzy. Mowa tutaj o gotowych liqudidach, premixach czy bazach przeznaczonych do wapowania.

Następstwem tej zmiany będzie znaczny wzrost ceny oferowanych przez nas produktów. Dla przykładu gotowe liquidy 10 ml które w tym momencie kosztują 12 zł, już w kwietniu kosztować będą 18 zł. Cena zawierać będzie opłatę akcyzową 0,55 zł netto akcyzy od 1 ml. Czyli 5,5 zł netto od finalnej pojemności 10 ml.

Koszt premixów który w tym momencie mamy w ofercie zostanie powiększony o 5 zł netto z racji oznaczenia produktu banderolą podatkową. Natomiast każdy premix, który zostanie wyprodukowany dziś lub jutro musi ponieść opłatę akcyzową 0,55 zł netto za 1 ml. Czyli premix o pojemności 40 ml będzie droższy o opłatę akcyzową w wysokości 22 zł netto. Co sprawia ze cena premixu się podwoi.

Alternatywą premixów w czasach akcyzy na e-papierosy będą tzw „longfile”. W tym momencie posiadamy jeszcze zapasy płynów do vapowania, lecz z każdym dniem one się zmniejszają. Dlatego zachęcamy do zakupów jeszcze w starych cenach. Zapraszamy na www.ivape.pl.board