Alpine RDTA – piękno i dbałość o szczegóły

Dzień dobry – ja tylko na chwilkę; zmiażdżyć konkurencję.

Tak mogliby witać się użytkownicy tego RDTA wchodząc do Vape Shop-ów 😀 Nie jestem fanem RDTA – od samego początku to połączenie drippera z tankiem do mnie nie przemawiało, ale … patrząc na Alpine coś we mnie pękło i chyba należało by zapoznać się bliżej z tym pięknym dziadem.

Podstawa parownika wykonana jest z w pełni z mosiądzu, który poddany został galwanizacji – czyli elektrolitycznej metodzie pokrywania powierzchni innym materiałem – w tym przypadku jet to 24k złoto, które nadaje wyśmienitego połysku i klasy produktowi.

Nie brakło znanego z wytrzymałości i nienagannej izolacji izolatora PEEK oraz pozłacanego, regulowanego pinu kontaktowego +, który pozwoli nam na bezpieczną pracę ze wszystkimi zasilaniami.

Napełnianie zbiorniczka odbywa się … od GÓRY ! Wystarczy zdjąć chuff cap osadzony na solidnym oringu i bocznym otworem szybko i łatwo uzupełnić zapas liquidu, który spływa uszczelnionym w bazie otworem wprost do zbiorniczka. Jak dla mnie .. rozwiązanie petarda i bardzo cieszę się,że jakiś mądry człowiek wpadł na taki system uzupełniania rdta.

Przepływ powietrza – a w zasadzie dwa przepływy – górny o przekroju 12mm x 2mm ( z obu strony ) oraz dolny 5mm x 2mm również z obu stron, każdy z nich jest regulowany dostarcza potężną ilość wiatru, która ochłodzi najbardziej rozgrzane grzałki.

Baza – bardzo prosta i spełniająca swoje zadanie. 2 posty z otworami montażowymi o średnicy 2.5mm oraz dociskowymi śrubami wykonanymi z tytanu, które w teorii pozwolą dokręcić grzałkę palcami dzięki ząbkowanej powierzchni.

Otwory na wypuszczenie bawełny w zbiornik mają 4mm i pozostaje nam do omówienia jeszcze tajemniczy słupek na środku, który wyrósł nie wiadomo skąd, ale pełni bardzo ważną funkcję. To własnie dzięki niemu liquid przepływa wprost do bazy z górnej części parownika !

Specyfikacja techniczna:

– Galwanizowana 24k złotem podstawa oraz baza parownika
– 24mm średnicy podstawy
Górny system napełniania !!!
– Niezawodny izolator PEEK
– Tytanowe śruby dociskowe
– 4mm otwory na bawełnę
– Górny przepływ powietrza o wymiarach 12mm x 2mm – regulowany
– Dolny przepływ powietrza o wymiarach 5mm x 2mm – regulowany
– Posty montażowe z otworami o średnicy 2.5mm
– 11mm odległość od postów
– Pojemność zbiorniczka 3ml
– Chuff cap o średnicy 10mm
– Pozłacany pin kontaktowy +
Cała konstrukcja wykonana z połączenia galwanizowanego mosiądzu, stali nierdzewnej oraz szkła
– W zestawie śrubokręt, zapasowe śruby i uszczelki oraz szkło