Aspire EVO75 TC Full Kit

Kwadraciak od Aspire ujrzał światło dzienne . Ma kilka fajnych rozwiązań, o których dowiedzie się czytając artykuł 🙂

Screenshot_4 Screenshot_5

EVO75 dostępny będzie w 2 wersjach kolorystycznych : czarnej i białej. Konstrukcyjnie będzie sporo większy od chociażby Evic VTC mini – a również ma 75W – za to spory minus bo urządzenia miało być kompaktowe – a wyszło jak zwykle 😉

Przedni panel ma aż 5 przycisków : Kwadratowy przycisk fire , 2 przyciski ” W ” oraz ” T ” – przyciski te odpowiednia odpowiadają za tryb Mocy oraz tryb Kontroli temperatury – za ich pośrednictwem możemy szybko przełączyć się między 2 trybami – moim skromnym zdaniem zbędny zabieg, ale jest to na pewno coś mało spotykanego. Tuż pod nimi OLEDowy wyświetlacz 0,86″ oraz 2 przycisku sterujące + i – .

Screenshot_6 Screenshot_7

Na boku urządzenia producent umieścił port microUSB służący do aktualizacji oprogramowania oraz ładowania wymiennego akumulatora i to prądem aż 2A – dzięki czemu ładowanie przebiegnie szybko i sprawnie.

Screenshot_12Screenshot_9

Urządzenie wspiera kontrolę temperatury dla drutów niklowych, tytanowych i stalowych. Możemy również za pośrednictwem ręcznych ustawień temperaturowych ( TCR ) ustawić własny współczynnik dla dowolnie zainstalowanego drutu.

W trybie kontroli temperatury jak i w trybie mocy EVO75 obsługuje rezystancję grzałki od 0.1 ohm do 3.5 ohm.

Screenshot_10 Screenshot_11

Korpus baterii to autorskie rozwiązanie od Aspire i moim zdaniem projektant gorzej zaprojektować tego nie mógł. Rozwiązanie jest niespotykane – to fakt, ale czemu służyć mają wymienne plecki w tym przypadku ? Jeżeli zrobiono by wymienne – gotowe pakiety tak jak w starym Innokin-ie – jak najbardziej, ale zastosowanie to nie jest ani wygodne, ani potrzebne.

Screenshot_13 Screenshot_14Screenshot_15

Parownik jak mówi producent to Tank tworzony na wzór znanego i lubianego Atlantisa. Konstrukcja bardzo prosta, grzałki fabryczne , połączenie stali nierdzewnej i szkła – napełnianie mało wygodne – musimy odkręcić górną część parownika i dopiero nalać płyn. Pojemność 2 ml i regulowany przepływ powietrza.

Tak jak kiedyś wspominałem – w wielu przypadkach producenci dopracowują zasilania a nie przykładają uwagi do parownika, niestety odnoszę wrażenie,że tutaj jest podobnie ;/ Ale nie ma co wyciągać pochopnych wniosków, bo grzałki mogą uratować całą opinię 🙂

Screenshot_17

Specyfikacja techniczna zasilania:

– Szybkie ładowanie 2A
– Płynna regulacja mocy wyjściowej od 1 do 75 W
– Pełne wsparcie dla kontroli temperatury
– Ręczne ustawienia temperaturowe – TCR
– Obsługa oporności w trybie mocy i w trybie TC od 0.1 do 3.5 ohm
– Napięcie wyjściowe od 0.00V do 8.5 V
– Tryb Bypass
– Blokada czasowa przy zaciąganiu
– Możliwość aktualizacji oprogramowania
– Opcja zabezpieczenia przed dziećmi
– Wyświetlacz OLEDowy 0.86 ”
– Pozłacany pin kontaktowy

Specyfikacja techniczna parownika :

– Średnica 22mm
– Napełnianie po odkręceniu topcap-a
– 2 ml pojemności
– W zestawie 2 grzałki :
-> 0.5 ohm
-> 0.4 ohm
– Regulowany przepływ powietrza
– Pozłacany pin kontaktowy
– Wykonany ze stali nierdzewnej i szkła