Aspire Plato – Moda na all-in-one trwa w najlepsze!

Plato, chcąc nie chcąc kojarzy się z platoniczną miłością. Pytanie tylko czyją do kogo? Tego drętwego w użytkowaniu urządzenia do mnie, czy mnie do chęci mordu w niektórych momentach użytkowania.

Po tym jakże agresywnym wejściu, czas na fakty. A są one takie, na początku, wszystko fajnie, jest sobie grzałka MTL (taka, z której chmuraska trzeba najpierw wciągnąć do japy, a dopiero potem do aparatu oddechowego. Taki Classic Style). Uzupełniamy liquid zatyczką godną tic-taców. I co, zesrało się, tak samo jak miałem w przypadku Neboxa, cieknie sku#@%#$@%@. Nie zrażając się, kontynuuję (w końcu pożarł mi prawie 5.5ml liquidu, a dobry!). No i cóż, standardowa grzała BVC. Nie najgorzej… Sprawdźmy więc czy grzałka Sub-ohmowa (0.4ohm) nada się lepiej iii… Zapamiętajcie, jeśli nie macie zamiaru być cali upie!#$eni w liquidzie, zawsze patrzcie żeby tank był pusty, ja nie spojrzałem. 

Sama procedura wymiany grzały jest kłopotliwa, dostajemy specjalny kluczyk, którym trzeba ustrojstwo rozkręcić, powyciągać itd. Fajnie, że można wyciągnąć każdy element, coby sobie poczyścić ale pewnie można było to zrobić tak, żeby nie było tyle zabawy z tym (albo ja jestem zbyt leniwy).

Fajne jest to, że możemy śmiało wymienić tubkę tanka, w razie zbicia czy coś. Wiecie różnie to bywa, tu upadnie, tu się w kogoś rzuci…

Urządzenie posiada tryb TC, ale nie dane było mi go sprawdzić gdyż producent nie dorzuca żadnych grzałek do tego przeznaczonych, z jednej strony szkoda a z drugiej… Cieszę się że znów nie musiałem bawić się z tym gównem żeby zmienić system grzewczy.

Warto zaznaczyć, że grzałki od Cleito – NIE SĄ KOMPATYBILNE (Dziady, a szkoda bo Cleito miało naprawdę fajne grzałki, niestety ta subohmowa z całym kominem (jako jeden element… I wuj bajkę strzelił). Tak samo, dziadówa jest jeśli chodzi o port ładowania, jak ładujesz – to nie powapujesz… Cierp ciało, jak żeś Plato chciało.

A, uwaga na masywne dry-hity podczas używania grzałki 0.4ohm, otwory nasączające są znacznie wyżej, niż koniec sekcji tanka (wcale się nie nadziałem :D).

TL;DR

Zalety:

  • All-in-one 
  • Możliwość aktualizacji oprogramowania (o ile takowa kiedyś będzie…)
  • Możliwość wymiany szkła
  • Urządzenie przychodzi z akumulatorem (wow!) i bardzo łatwo się do niego dostać
  • Automatycznie obracający się ekran
  • Łatwo uzupełnić liquid (chociaż mi ciekł…)
  • Jeśli używaliście Cleito, to wiecie jakie to uczucie grzałki Clapton 0.4 ohm

Wady:

  • Nie jest kompatybilny z grzałkami Cleito
  • Brak RBA (dla niektórych)
  • „Łatwy w obsłudze”

Ocena ogólna 5/10