Augvape Merlin RTA

Merlin .. nieodparcie ta nazwa kojarzy mi się z imieniem uczestnika skeczu kabaretu Smile – ” Śniadanie ” 😀 Czy ten parownik cieszy mają parszywą gębę jak ten skecz ? Przeczytajcie ten krótki artykuł.

Screenshot_2 Screenshot_3

Odrobinę Griffin- owaty prawda ? Ale w żadnym wypadku nie należy porównywać go do wymienionego Griffina ( moim skromnym zdaniem nie umywa się do niego ).

Jakość wykonania jest na dobrym poziomie – elementy są dobrze spasowane chodź czytałem,że po dłuższym czasie użytkowania pojawiają się w pojedynczych modelach problemy z poprawnym odczytem oporności. Pin +, który możemy regulować jest miedziowany co zwiększa przewodność i poprawność odczytu ( teoretycznie ).

Screenshot_4 Screenshot_5

W Merlinie nie brakło górnego napełniania, wygodnie i duże 2 otwory do napełniania ulubionym liquidem zbiorniczka o pojemności 4 ml. Górny top cap jest odkręcany i to właśnie pod nim kryją się owe otwory.

Screenshot_6

Baza – bo to zazwyczaj najbardziej interesuje użytkowników planujących zakup parownika RTA. Jest dobra – dość spora jak na 23mm średnicy podstawy; w zestawie mamy adapter dopływu powietrza pod grzałkę z 3.5 mm an 2 mm. 2 Słupki z otworami o średnicy 1.8 mm każdy, ale .. nie rozumiem takiego własnie układu bazy w parowniku. Jest to autorski pomysł producenta, który ograniczy nas do instalacji 1 – maksymalnie 2 grzałek tylko i wyłącznie z 1 strony bazy.

Screenshot_8

Zależy jak na to patrzeć – obecnie panuje trend na wyciąganie jak największą chmurę – niezależnie od parownika , pomijając smak i komfort użytkowania. Z drugiej strony zaś po drobnych przemyśleniach – pojedynczy alien coil bądź inna dobrze oddająca smak oraz wytwarzająca sporą mgiełkę grzałka w połączeniu z małą komorą odparowywania = fajny smak oraz dobra chmura – każdy lubi inaczej, decyzja w Waszych rękach 🙂

Screenshot_10

Specyfikacja techniczna :

– 23 mm średnicy
– 4 ml pojemności
– 1.8mm średnicy otworów montażowych
– Regulowany airflow o średnicy 11 x 2 mm
– 2 kolumnowy deck
– Izolator PEEK
– Uzupełnianie liquidu Top fill
– Miedziowany pin kontaktowy +
– Posiada reduktor dopływu powietrza do grzałki z 3.5 do 2 mm

Screenshot_11