Cigpet ECO RDA – świetnie prezentujący się parownik z dużymi możliwościami !

Cigpet to kolejny brand iJoya poszerzający tym samym ofertę produktową. W ofercie znajdują się aktualnie 4 produkty, ale od producenta wiemy,że oferta będzie stale powiększana o nowe propozycje. Dzisiaj pod lupę bierzemy ECO RDA – parę słów na temat tej przyjemnej beczułki.

Przyciąga uwagę – masywny drip tip wykonany z żywicy, osadzony na 2 uszczelkach z tendencją do lekkiego ruszania się ” gwizdka ” w parowniku ( wymiana uszczelek na zapasowe dołączone od producenta pomaga niwelować luzy ). Bardzo duży przepływ powietrza, zaokrąglone brzegi i charakterystyczny łuk wewnątrz drip tipu sprawia,że chmurzenie to czysta przyjemność.

Gabarytowo – 24mm średnicy podstawy przy blisko 41mm wysokości sprawia,że dripper nie należy do najmniejszych. Wykonany niemal w pełni z wysokiej jakości stali nierdzewnej nie należy również do najlżejszych, ale bez obaw – waga nie jest bardzo odczuwalna.

Ło matko jaka baza ! Baza to z pewnością jedna z mocniejszych stron ECO RDA. Dwa masywne słupki z łącznie 6 otworami na montaż najbardziej wymagających setów. Docisk grzałek w głównej części bazy od góry, zaś montując grzałki w dodatkowych 2 otworach bazowych dociśniemy je od boku.

Producent zastosował śruby krzyżakowe ( w zestawie dostajemy śrubokręt, ale polecam się zaopatrzyć w dodatkowy zestaw ). Słupek plusowy został odizolowany od bazy wytrzymałym izolatorem PEEK.

Wysunięty napastnik – mowa tutaj o pozłacanym 24 karatowym złotem pinie kontaktowym + z możliwością regulowania wysokości, która mówiąc szczerze jest niepotrzebna. Sam pin dokręcony fabrycznie do końca wystaje dość daleko – i to świetna informacja poprawiająca bezpieczeństwo użytkowania ECO RDA z modami mechanicznymi.

Studzienka na liquid – można w zasadzie rzec,że to studnia, która pomieści sporą ilość płynu zwalniając nas z konieczności ciągłego zalewania.

Dolny przepływ powietrza – regulowany u podstawy ( obracamy pierścieniem ) kierowany jest przez łącznie 4 okrągłe otwory przepływu wprost pod grzałkę. Niestety nie a możliwości zatkania 1 strony przepływu.

Boczny przepływ powietrza – również regulowany dostarcza powietrze na bok grzałki. Otwarte maksymalnie przepływy dostarczają niewiarygodnie dużą ilość powietrza – tym samym parownik może przyjąć ” gruby zestaw grzałek” i pracować na naprawdę wysokich mocach.


Zdjęcia do artykułu pozyskane za zgodą BooM Box Mod : INSTAGRAM 

boardboard