D Pro – kawał solidnego drippera

W poszukiwaniu drippera idealnego natrafiłem na produkt od Coil Art – DPRO RDA – parownik charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i bazą, która daje wiele możliwości – dzisiaj słów kilka o tym produkcie.

 

Dripper w chwili obecnej dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych oraz konstrukcyjnych. W 2 przypadkach Cap wykonany jest ze stali nierdzewnej – 3 model capa wykonany jest w pełni z materiału ULTEM, który charakteryzuje się wysoką odpornością na duże temperatury. Rozgrzany do granic możliwości parownik nadal nie będzie parzył ust dzięki ULTEM.

Beczułka ma 24mm średnicy i przy 36mm wysokości wpasowuje się w standard parowników z tej półki – jeżeli chodzi o średnicę podstawy. Sama podstawa wykonana jest ze stali nierdzewnej w pełni pozłacanej 24 karatowym złotem. Pin kontaktowy + jest regulowany a w zestawie otrzymujemy również pin do pracy z zasilaniami typu squonk.

Przepływ powietrza regulujemy obracając cap mocowany na 2 grubych oringach. Otwory przepływu powietrza mają po 4.5mm każdy – przepływ nie jest ogromny – nie ma tutaj tyle wiatru co w innych dripperach tworzonych pod CC, ale DPro to propozycja dla wszystkich Coil Makerów i fanów dużej ilości smaku.

Wspomniany wcześniej drip tip w każdej z 3 wersji wykonany jest z materiału ULTEM, który bardzo dobrze radzi sobie z wysokimi temperaturami. Drip tip o standardzie 810 wciskany jest do capa – w zestawie nie otrzymujemy przejściówki na standard 510.

 

Baza – czyli wisienka na torcie i serducho naszego parownika została w pełni pozłocona 24k złotem dla zwiększenia sprawności całego układu. Nie znajdziemy tutaj klasycznych wystających słupków montażowych – grzałki pakujemy bezpośrednio do otworów umieszczonych w bazie dociskając nóżki grzałek od boku. Każdy z 4 otworów ma średnicę 2.5mm. Masa została odizolowana niezawodnym izolatorem PEEK.

Śruby dociskowe – choć sześciokątne nie mają tendencji do wyrabiania się nawet przy mocnym dociskaniu. Jedynym minusem jaki zauważyłem przy dłuższym użytkowaniu  to zbyt niska studzienka na liquid – 3mm wysokości to stanowczo za mało jak na dripper – bardzo często liquid wylewał się przez otwory przepływu powietrza.

Miłym akcentem są dodawane do zestawu grzałki – 2 sztuki fused clapton coil, które na prawdę bardzo fajnie spisują się w tym parowniki – zarówno pod względem smaku jak i ilości produkowanej pary.


Specyfikacja techniczna:

– 24mm średnicy
– Unikatowa baza montażowa
– 4 dolne zaciski o średnicy 2.5mm każdy
– 3mm studzienka na liquid
– Podwójny oring
– Baza w pełni pozłacana 24k złotem
– Izolator PEEK
– Regulowany boczny przeływ powietrza
– Otwory przepływu powitrza o średnicy 4.5mm każdy
– 8mm drip tip z ULTEM o standardzie 810
– W zestawie pin SQUONK
– Pozłacany regulowany pin kontaktowy +
– 36mm wysokości
– W zestawie zapasowe śruby, uszczelki, pin squonk, kluczyk oraz zestaw grzałek fused clapton