DogeTank by Congrevape ! Pieseł wcale niestraszny WOW. Grzałki fabryczne do 250W a baza rba do 400W ???

DogeTank – dla fanów Pieseła i dla tych, którzy o nim nie słyszeli ( są tacy ludzie ). Congrevape po raz kolejny tworzy kawał fajnego parowniszcza, o którym dziś kilka słów Wam powiem 🙂

Pieseł ma 22mm średnicy – wyprodukowany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz szkła – a jeżeli już mowa o szkle .. To w zestawie dostajemy 2 szkiełka oraz adapter, dzięki któremu pojemność parownika z 2ml zwiększymy do aż 6ml ! Rozwiązanie bardzo ciekawe – każdy może w dowolnej chwili zwiększyć bądź zwiększyć pojemność parownika.

Pieseł ma duży i masywny 11mm ceramiczny drip tip, który nie będzie nas parzył w usta nawet przy maksymalnym zakresie pracy grzałki fabrycznej, który wynosi aż 250W ! Sama grzałka wygląda bardzo niepozornie i nie jestem w stanie określić czy to maleństwo wytrzyma aż tyle ..

Pin kontaktowy niestety nie jest regulowany a to wielka szkoda, bo pieseł nie będzie kompatybilny z niektórymi zasilaniami mechanicznymi. Powierzchnia pinu została pozłocona 24 karatowym złotem dla zwiększenia przewodności.


Jeżeli jest pieseł – to musi być też jakiś żarcik OTÓŻ ! Jak informuje producent baza RBA pozwoli nam użytkować parownik nawet do 400W, ale zaraz po tym oświadczeniu dodaje,że wszystko zależy od naszych własnych umiejętności tworzenia grzałek. Lubię takie producenckie śmieszki – w zasadzie większość parowników pozwoli nam wapować na 400W , tylko po co ?

Otwór do napełniania parownika został umieszczony od góry i uzyskamy do niego dostęp po odkręceniu capa.

Baza RBA z wygrawerowanym takim prawie mięciutkim piesełem ma średnicę 17mm – pocieszna baza Velostyle z otworami montażowymi o średnicy 2mm każdy pozwoli nam zainstalować nam pocieszny zestaw.

Regulacja przepływu powietrza o wymiarach 12mm x 2mm umieszczona u spodu parownika jest płynnie regulowana.

Specyfikacja techniczna:

– 22mm średnicy podstawy
– 2ml pojemności z małą tubą
– 6ml pojeności z dużą tubą
– Wygodne napełnianie od góry
– Konstrukcja ze stali nierdzewnej
– W zestawie grzałka 0.2 ohm z zakresem pracy od 50W do 250W
– Baza RBA o średnicy 17mm
– Baza Velostyle z otworami montażowymi o średnicy 2mm
– Regulowany przepływ powietrza o średnicy 12mm x 2mm
– 11mm ceramiczny drip tip