E-papierosy wyrobem przyszłości.

Osoby uzależnione od nikotyny muszą mocno trzymać się za kieszeń. Rzućmy okiem na statystyki. Cena paczki papierosów zakupiona w lipcu 2013 roku jest ponad 60% wyższa od tej zakupionej przed pięcioma laty. Podatek akcyzowy od papierosów wynosi obecnie 80% ceny z każdej paczki. W 2012 roku sprzedano około 52 mld paczek papierosów, a zatem o 6% mniej niż w roku poprzednim.

Czy to oznacza, że coraz więcej ludzi odchodzi od nałogu? Nic bardziej mylnego! Przedsiębiorczy Polacy znaleźli sposób na ominięcie wysokich progów cenowych. Coraz większa liczba palaczy przerzuca się na tzw. na dodatek zdrowe e-papierosy.
E-papierosy zyskują na popularności. W ich składzie nie znajdziemy bowiem szkodliwych i toksycznych substancji, gdyż podczas użytkowania podgrzewany jest jedynie płyn w kartridżu. Zasada działania jest bardzo prosta: w czasie procesu podgrzewania wytwarzana jest para wodna, a atomizer wydziela odpowiednią dawkę nikotyny, która trafia później do organizmu. Należy pamiętać, że nikotyna przejawia właściwości uzależniające, jednak nie powoduje zatrucia organizmu.

Ile zapłacimy? Palacze często rezygnują z zakupu e-papierosa, kiedy słyszą, ile taka przyjemność kosztuje. Koszt jednorazowego zakupu zestawu waha się w granicach 100 do 400 złotych! Podkreślmy jednak, że to wydatek JEDNORAZOWY. Później musimy dokupować jedynie płyn do kartridża: dwa razy w miesiącu po 10-15 złotych. A teraz policzmy, ile wydajemy na papierosy…
Przyszłość e-papierosów maluje się w jasnych kolorach. Przy stale wzrastających cenach papierosów, coraz większa liczba palaczy pokusi się o wypróbowanie nowych rozwiązań.