Efest OLED LUC Blu6 – z funkcją bluetooth

W dobie ciągłego rozwoju elektroniki czołowi producenci akcesoriów dla e-palaczy nie zostają w tyle.

Efest jakiś czas temu wypuścił na rynek swój nowy produkt, ładowarkę Efest OLED LUC Blu6 .

Jest to 6 kanałowa ładowarka z OLED-owym wyświetlaczem oraz możliwością zdalnego sterowania ładowarką dzięki funkcji bluetooth.

Screenshot_14

Czy to przesada ? Moim zdaniem to kolejny krok w stronę unowocześnienia swojego produktu, aczkolwiek od ładowarki oczekuje się przede wszystkim sprawnego ładowania naszych akumulatorów oraz nienagannej pracy

Zdalna kontrola ładowania ?

Zdalną kontrolę umożliwi nam dedykowana aplikacja, w której między innymi można zakończyć proces ładowania bez wyciągania akumulatorów z ładowarki.

Screenshot_12

Słów kilka o wykonaniu i specyfikacji

Seria ładowarek LUC zasłynęła na rynku swoją uniwersalnością oraz jakością wykonania. Tak jest i w tym przypadku, dobrej jakości plastiki oraz niezawodna niemal elektronika sprawia,że wybierając LUC Blu6 nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Przejrzysty OLED-owy wyświetlacz poinformuje nas o napięciu akumulatorów w poszczególnych slotach oraz natężeniu jakim są ładowane.

Screenshot_11

Luc Blu6 :

– posiada aż 9 rodzajów zabezpieczeń

– Doładowuje nasze akumulatory prądem ładowania 0.5A w  6 kanałach / 1A w 4 kanałach lub 2A w  2 kanałach 

– może ładować akumulatory Li-ion, Li-Mn oraz Ni-MH

– obsługuje 6 kanałów w tym samym czasie

– posiada funkcję uśpienia

Cenią udogodnienia ..

Cena ładowarki waha się w granicach od 150 do 200, ale należy sobie zadać pytanie czy warto aż tyle płacić za ładowarkę biorąc pod uwagę,że za 90 zł kupimy poprzednika LUC V4 o podobnej specyfikacji, który oferuje nam ten sam amperaż ładowania.

Sam jestem posiadaczem LUC V4 od bardzo dawna, nie mam z nią żadnych problemów i jest to model, który spełnia moje wszystkie wymagania.