Ehpro Panther – prosty i fajnie dopracowany dripper

Dripperów na rynku jest wiele. Każdy z nich inaczej pracuje, jest przeznaczone pod inne typy zasilań i inne preferencje smakowe – zresztą smak każdy odczuwa i rozróżnia inaczej. Dzisiaj słów kilka na temat drippera ze znaną wszystkim konstrukcją; drippera, który moim zdaniem może spełniać rolę typowego zachmurzacza.

Beczułkowata konstrukcja – wszystkim znana i lubiana fajnie wpasowuje się w kompozycję większości zasilań. 24mm średnicy podstawy – to już w sumie standard; 30mm wysokości, czyli w sam raz by parownik nie był wielką krową, która przeważy nasze zasilanie. Sam dripper wykonany jest ze stali nierdzewnej – do zestawu dostajemy bardzo fajny drip tip z żywicy o standardzie 810. Do wyboru mamy 4 kolory : srebrny, złoty, czarny i opalany – rainbow.

Baza to 2 masywne słupki z 4 otworami montażowymi ( patrząc na oko otwory te mają jakieś 3.5-4mm średnicy ). Grzałki montuje się łatwo i przyjemnie, ale trzeba przyznać,że nie ma tutaj dużo miejsca na wymyślne kombinacje. Trochę grubsze alieny – da się jeszcze w miarę rozsądnie upchnąć, ale o montowaniu grzałek ze splotu mohawk – moim daniem możecie zapomnieć.

Wiatr – jest go dość sporo, oczywiście przepływ powietrza mamy płynnie regulowany a sam dolot powietrza wychodzi z podstawy parownika wprost pod grzałki. Powietrze ładnie otula każdy rdzeń wyciągając tym samym dobrze smak.

Studzienka / wanienka na liquid –  spora jej część została poświęcona na rzecz otworów przepływ powietrza, także nie ma jej zbyt wiele. Idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest squonkastyczne zasilanie bo Panther ma w zestawie squonk pin.

Po parunastu godzinach testów jestem z parownika zadowolony. Jestem zadowolony przede wszystkim z jego spasowania i jakości elementów, kontaktów, śrub dociskowych, samej bazy i przede wszystkim uszczelek, które są idealnie dobrane. Nie klinują top cap-a a z drugiej strony nie są na tyle luźne by cap sam się zsunął.

Duży przepływ powietrza, fajny drip tip w zestawie, prosta i spełniająca swoje zadanie baza – to wszystko sprawia,że ten dripper mogę z czystym sercem polecić.

Jedyne nad czym trzeba się zastanowić to nad grzałką, którą zamontujecie 😉 Warto jest ją ustawić idealnie równo nad przepływem powietrza – zaś watę ułożyć tak, by skropliny w przepływie się nie zbierały – warto chwilę poświęcić i dopracować set.


Sprzęt do recenzji dostarczył hurtownik

Kupić Ehpro Panther możecie TUTAJ

board