Eleaf Aster RT 4400mah + Eleaf melo RT 22mm

Czy tylko mi zdaje się,że Eleaf nie ma pomysłu na stworzenie czegoś unikatowego, czegoś z pazurem co będzie znacznie różnić się od reszty produktów ? Do ekipy projektowej wdarła się chyba jakaś monotonność – a w tym smutnym jak … mieście przydało by się trochę polotu i finezji 🙂

Aster RT + Melo RT – prezentowane jako zestaw wymiarowo plasuje się nie najgorzej : 40mm średnicy z racji 2 wbudowanych paluchów o sumarycznej pojemności 4400mah – co przy wapowaniu na 40-50W starcza na dość pocieszną sumę wdechów; 50.6mm grubości – z racji wydzielonego w konstrukcji miejsca na 22mm parownik ( DLACZEGO TYLKO DO 22MM ??? ) oraz 95.3mm wysokości z wkręconym parownikiem i jakże pociesznym drip tipem 510, który możemy wymienić.

Elektronika nie oferuje w prawdzie dzwonienia, wysyłania SMS, klimatyzacji czy przetwornicy na 230V, ale posiada wszystkie podstawowe i doskonale wszystkim znane funkcje takie jak tryb ByPass, TCR – ręczne ustawienia temperaturowe i obsługa grzałek w trybie TC z drutów niklowych, tytanowych i stalowych, ładowanie i aktualizacje za pośrednictwem portu microUSB czy też płynną regulację mocy. Więcej szczegółów klasycznie w stopce artykułu.

Konstrukcja jest dość pocieszna – fajnie się trzyma – chwyt jest pewny – zestaw nie jest ogromny dzięki temu,że parownik chowa się praktycznie całkowicie, ale z racji grubości urządzenia nie wrzucicie go do kieszeni tak swobodnie jak iJust-a 🙂

Parowniszcze znane wielu użytkownikom powraca w odświeżonej wersji z bardzo poręcznym napełnianiem od góry. Regulacja przepływu powietrza u podstawy; 3.8ml pojemności oraz grzałki fabryczne o oporności 0.3 ohm z zakresem pracy od 40W do 100W – optymalnie około 50-80W – podstawowa, ale dobra konstrukcja, która sprawdzi się w tym zestawie.

Warto jeszcze wspomnieć o tym,że wbudowany akumulator o pojemności 4400mah ładujemy za pośrednictwem portu microUSB natężeniem do 1A ( pełne naładowanie zajmie kilka godzin ) – za pośrednictwem portu microUSB możemy też dokonywać aktualizacji oprogramowania.

Specyfikacja techniczna:

– Wymiary zestawu : 50.6mm x 40mm x 95.3mm
– Pojemność wbudowanych akumulatorów : 4400mah
– Pojemnośc zbiorniczka na liquid : 3.8ml
– Regulowana moc wyjściowa od 1W do 100W
– Tryb Bypass
– 3 tryby pamięci TCR
– TCR- ręczne ustawienia temperaturowe
– Wsparcie i regulacja kontroli temperatury dla drutów Niklowych, Stalowych i Tytanowych
– Obsługa grzałek w trybie TC od 0.05 ohm do 1.5 ohm
– Obsługa grzałek w trybie Bypass oraz mocy od 0.1 ohm do 3.5 ohm
– Natężenie ładowania : 1A
– Maksymalne natężenie wyjściowe : 25A
– Dostepny w kolorach : Białym, Czarnym, Srebrny, Granatowym i Zielonym
– W zestawie komplet grzałek o oporze 0.3 ohm oraz uszczelki
– Funkcja Preheat ( strzał mocy )
– Wygone napełnianie od góry
– Możliwość aktualizacji oprogramowania