Elektroniczne papierosy trafiły do Polski w 2008 roku.

Pierwsze pomysły stworzenia papierosa, który stanowiłby mniej szkodliwy dla zdrowia odpowiednik tradycyjnych cygaretek, sięgają połowy XX w. W tym czasie media rozpoczęły nagonkę na koncerny tytoniowe i wszelkie ich wyroby twierdząc, że papierosy są szkodliwe dla zdrowia i mogą doprowadzić do rozwoju poważnych chorób. Po jakimś czasie sprawa nieco przycichła. Koncerny tytoniowe, pomimo usilnych chęci, nie znalazły dobrego odpowiednika dla papierosów i zaniechały starań. W latach 60` ponowiono próby. Projekt okazał się klęską i nie przyjął się wśród konsumentów przyzwyczajonych do smaków tradycyjnych papierosów.

Pierwszy elektroniczny papieros powstał w 2006 r. Od tego czasu wprowadzono liczne uzupełnienia, jak chociażby zastosowano element grzewczy zamiast ultradźwięków. Media bardzo szybko podchwyciły temat i rozpoczęły promocję e-papierosa. Elektronicznie papierosy okazały się hitem, gdyż uwalniały jedynie nikotynę, a nie ok. 4000 substancji smolistych. E-liquid, czyli płyn z nikotyną zawiera jedynie substancje aromatyzujące, zapachowe i rzecz jasna nikotynę, dlatego nie szkodzi zdrowiu jak składniki zwykłej cygaretki.

Elektroniczne papierosy trafiły do Polski w 2008 roku, niemniej dopiero po trzech latach palacze zaczęli się nimi interesować. Obecnie e-papierosy są bardzo popularne wśród wszystkich grup palaczy i stanowią poważną konkurencję dla tradycyjnych wyrobów. Oprócz tego, że nie szkodzą naszemu zdrowiu, są także o wiele tańsze. Można je palić w dowolnym miejscu bez obawy, że ktoś zwróci nam uwagę.