Elektroniczny papieros czy guma nicorrete?

Chciałam rzucić palenie. Znajomy dał mi radę – elektroniczny papieros albo guma nicorrete.  On próbował obu rozwiązań, lecz wybrał elektronicznego papierosa. Dlaczego dokonał właśnie takiego wyboru?

Ja postanowiłam sprawdzić oba produkty. Zaczęłam od nicorrete. Przeczytałam treść ulotki informacyjnej produktu. Jej treść niestety wzbudziła moje ogromne wątpliwości i obawę o moje zdrowie. Bóle i zawroty głowy, uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności, wymioty, palpitacje (kołatanie serca), rumień, pokrzywka. To najczęściej występujące skutki uboczne. Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o producencie tego cudownego specyfiku i to akurat było trudniejsze niż myślałam. Wbijając w wyszukiwarkę „nicorrete producent” jedyne co udało mi się znaleźć to linki do samego produktu czyli różnych odmian gum nicorrete.

Produkt nicotrrete promuje też światowy gigant czyli firma „Johnson & Johnson”. Nie ma jednak nigdzie wzmianki o tym, że to on jest producentem. Znalazłam natomiast informację, że podmiotem odpowiedzialnym jest „mcneil ab”, o którym, w języku polskim nie udało mi się znaleźć absolutnie nic. Czy te informacje, a w zasadzie ich brak powinny zachęcać do zakupu? Jedyne co może zachęcać to całe mnóstwo reklam, zapewne finansowane przez „Johnson & Johnson” czego mogę się jedynie domyślać. Czy mogę więc zaufać komuś, o kim zupełnie nic nie wiem? Sądzę, że było by to z mojej strony bardzo lekkomyślne.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy próbowałam dowiedzieć się czegoś o producentach elektronicznych papierosów a ściśle mówiąc samych e-liquidów, bo to eliquid jest kluczowy przy próbie rzucania palenia. Nie miałam absolutnie żadnego problemu, aby dowiedzieć się co wchodzi w skład e-liquidu i kto go w naszym kraju produkuje. Tym samym, kto jest gwarantem jego użytkowania. Jak dla mnie bardziej wiarygodny jest ten, kto daję gwarancję na swoje produkty, ten który bez obaw podpisuje się pod tym co wypuszcza na rynek. Bez obaw dokonuję więc wyboru. W tej sytuacji jak widać – jedynego słusznego.

Stawiam na e-liquid i elektronicznego papierosa.