Evic Primo 2.0

Odnoszę dziwne wrażenie,że jeżeli jakiś producent doda do swojej oferty przykładowo – naklejki z imitacją skóry – to zaraz po nim każdy z producentów robi zasilanie, które ma ten element. Nie ma ostatnio jakiejś innowacyjności w tym co widzę .. klepiemy ciągle to samo odświeżając jedynie wygląda ..

 

A jeżeli zrobi się już coś nowego to wychodzi na rynek jako kompletna porażka jak OCULAR od JoyeTech z dotykowym wyświetlaczem i odtwarzaczem MP3 .. największym paradoksem jest umieszczenie portu słuchawkowego od spodu zasilania – DRAMAT .., ale są też w tym całym syfie bardzo przyjemne propozycje takie jak RABOX opisywany TUTAJ.

Powracamy do tematu nowego eVic Primo – Fajne – dość małe i jeszcze bardziej uśmiechnięte ( dla spostrzegawczych ) zasilanie od JoyeTech prezentowane w zestawie z klasycznym ZAPYCHACZEM, czyli parownikiem, który ni w .. otwór ładowania, ni w .. przycisk fire nie pozwoli nam na wydobycie tego kopa z urządzenia.

Primo ma 53mm długości, 26mm szerokości oraz 134mm wysokości wraz z parownikiem – zasilany jest 2 wysoko prądowymi akumulatorami 18650 i z 2 akumulatorów wypluje maksymalnie 200W, które możemy rzecz jasna płynnie regulować.

Elektronika wspiera obsługę i regulację kontroli temperatury i grzałek z drutów niklowych, tytanowych i stalowych. Funkcja TCR umożliwia również ręczne ustawienia temperaturowe. Możemy wgrać swoją grafię czy też włączyć zegar czasu rzeczywistego.

 

Zasilanie licuje się z parownikami do 25mm średnicy podstawy – tak jak w kilku nowo prezentowanych urządzeniach mamy również możliwość wkręcenia adaptera do ładowania urządzeń mobilnych, którego rzecz jasna nie ma w zestawie a w Polsce nie można go nabyć – sprawa jest smutna bo taki adapter kosztuje grosze i powinien być dodawany jako integralna część zestawu .. tak niestety nie jest.

Słówko o ładowaniu – ładowanie akumulatorów powinno odbywać się w ładowarce zewnętrznej i o tym nie muszę po raz setny pisać, ale ładowanie poprzez wbudowany port microUSB teoretycznie jest coraz bardziej bezpieczne i nie obciąża ( nie niszczy ) akumulatorów tak jak kiedyś. 1.5A to maksymalne natężenie, które spada wraz z czasem ładowania.

Port microUSB posłuży nam głównie do aktualizacji oprogramowania i wgrywania fikuśnych logo – a bo czemu nie ?? Skoro można personalizować zasilanie to trzeba z tego korzystać !

 

UNIMAX 25mm  to typowa zapchaj-dziura, która nie pozwoli uzyskać wyśmienitego efektu i przede wszystkim nie pokaże potencjału zasilania. Prócz tego,że ma 5ml pojemności to uzupełnić zbiorniczek można wygodnie od góry – i to jest plus.

Parownik ma również górny przepływ powietrza, który osobiście bardzo sobie chwalę w każdym niemal parowniku – grzałki fabryczne ( w zestawie dostajemy 2 sztuki ) o oporności 0.5 ohm pracują na zakresie od 30W do 50W.

 

Specyfikacja techniczna:

– Zasilany 2×18650
– Ładowanie przez port microUSB maksymalnym natężeniem 1.5A
– Wymiary 53mm x 26mm x 134mm ( z parownikiem )
– Waga zasilania 156g ( bez akumulatorów )
– Waga atomizera 58g
– Płynna regulacja mocy wyjściowej od 1W do 200W
– Wsparcie i kontrola temperatury dla drutów Niklowych, Tytanowych i Stali nierdzewnej
– TCR – reczne ustawienia temperaturowe
– Możliwość wgrania swojego logo
– Zegar czasu rzeczywistego
– Obsługa rezystancji w trybie TC od 0.05ohm do 1.5ohm
– Obsługa rezystancji w trybie mocy od 0.1ohm do 3.5ohm
– Maksymalne natężenie wyjściowe 50A
– Pojemnośc atmizera 5ml
– Wygodne napełnianie parownika od góry