GQ Blue KIT

Zestawy All in One – klasyczne wszystkim znane AIO stają się idealnym ” dojazdowym – wyjściowym ” sprzętem do zachmurzania. Takie zestawy polecane też są dla osób, które przerzucają się na zdrowszą alternatywę ze śmierdzących papierosów analogowych – dzisiaj słów kilka o zestawie GQ Blue Beast.

Zestaw dostępny jest w 5 wersjach kolorystycznych w tym w popularnej wersji rainbow. Całość jest dość ciężka i nie trąci ” chińską tandetą „. Ma lekko ponad 10cm wysokości, prawie 2.4cm grubości i 4.63cm szerokości. Wygodnie i pewnie leży w dłoni.

W zasilaniu nie ma zainstalowanego przycisku fire ! Zasilanie pozostaje w ciągłym czuwaniu, w którym pobiera znikome ilości napięcia z baterii. Praca i pogrzanie grzałki aktywowane jest poprzez wytworzone w zbiorniku podciśnienie zwalniające swoistego rodzaju czuły przełącznik krańcowy otwierający obwód. Bateria nie jest wymienna – stanowi integralną część zestawu, ładujemy ją za pomocą portu microUSB umieszczonego w zasilaniu – czas ładowania w pełni rozładowanej baterii w zależności od źródła zasilania to od 2.5 do 4 godzin.

W urządzeniu zainstalowano akumulator o pojemności 2000mAh, który dzięki na prawdę dobrej optymalizacji i prostej konstrukcji wysoko opornościowch grzałek pozwoli na długi czas użytkowania.

Zbiornik a w zasadzie kartridż w zainstalowaną, niewymienną grzałką ma pojemność aż 10ml ! W tym rozwiązaniu są ” plusy dodatnie ” i ” plusy ujemne „. Z pewnością taka pojemność pozwoli na długi czas użytkowania bez konieczności stałego uzupełniania kartridża, ale z racji obowiązującej ustawy taki zestaw w Polsce nie jest legalny – przez co nie znajdziemy go w sklepach stacjonarnych.

Minusem jet również brak możliwości szybkiej zmiany smaku czy mocy płynu. Dużo bardziej przyjaznym rozwiązaniem było by zastosowanie technologii użytej w Atopack Penguin – kartridż posiadał wymienne zestawy grzewcze dzięki temu nie był ” jednorazówką „.

Zasilanie posiada również wbudowane diody led informujące o pracy, braku grzałki, stanie naładowania baterii czy postępach w ładowaniu. Podświetlenie jest ładne i nieprzesadzone a cała konstrukcja wraz z kartridżem zasługuje na dużą pochwałę. Jest dobrze spasowana i bardzo dobrze leży w dłoni.

board

board