HB50 HCIGAR BOX – 50 W kompakt z uznaną elektroniką

Mimo tego,że ten sprzęt jest na rynku już od dość długiego czasu to postanowiłem o nim naskrobać kilka słów.

H

Nie jest to nowinka – HB 50 swój czas świetności już dawno zaliczył, ale dzięki temu,że został wyposażony w elektronikę YiHi SX300  ( która w początkowej wersji była dostępna wyłącznie jako moduł dla moderów ) nadal może być uznawany jako dobry i mało awaryjny sprzęt.

HH

Elektronika oferuje nam regulowaną moc w zakresie od 7 W do 50 W – regulacja odbywa się za pomocą sensora grawitacyjnego ( obracając urządzenie zmieniamy wartość ) . Posiada blokadę 3 klik  oraz port ładowania microUSB – i to w zasadzie tyle. Nie znajdziemy tutaj ręcznych ustawień temperaturowych, możliwości wgrywania własnych grafik, kontroli temperatury, stanu naładowania akumulatorów w procentach czy zegarka, który ostatnio zagościł w odświeżonej wersji Evic-a VTC mini.

HHHH

HB50 zasilany jest pojedynczym akumulatorem 18650. Klapka skręcana jest za pomocą śrubek i jest to dobre rozwiązanie biorąc pod uwagę to,że mamy możliwość ładowania przez port microUSB. Wyświetlacz OLED-owy wyświetla nam najważniejsze informacje : Aktualnie ustawioną moc, stan naładowania akumulatora w postaci aktualizującego się paska baterii, napięcie podawane na grzałkę oraz jej opór. Startuje od 0.2 ohm – i przy 50W niżej nie trzeba.

Obudowa wykonana jest z tego co pamiętam z aluminium dość miękkiego, które nie szczycie się zbytnią odpornością na zarysowania czy upadki.

Ci, którzy posiadają naliczone rabacidło mogą zakupić go w cenie około 200 zł ( na tej bardzo popularnej stronie .. 🙂 Czy warto ? jeżeli lubicie kwadraciaki i stawiacie na nienagannie pracującą elektronikę to TAK, ale należy wziąć pod uwagę to,że na rynku jest obecnie dużo więcej, mniejszych urządzeń, które oferują dużo więcej – za niższą cenę.