Ignition RDA

Tym razem szybka propozycja drippera od CongreVape – Ignition o średnicy 22mm dostępny w 6 wersjach kolorystycznych . Stylistyczny kozak można by powiedzieć ( przynajmniej dla mnie ) – przyjrzyjmy się bliżej.

Screenshot_2 Screenshot_3 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7

Coś co przyciągnęło moją uwagę od razu, gdy zobaczyłem ten parownik to pieruniszcze na boku – pioruniszcze, w którym producent ukrył z obu stron regulowany air flow – świetnie to wygląda to trzeba przyznać 🙂

Podstawa parownika ma średnicę 22mm ; pin plus wykonany z mosiądzu został pokryty miedzią dla zwiększenia przewodności – należy również dodać,że mamy możliwość regulacji wysokości pinu.

Screenshot_8 Screenshot_9

Na boku widnieje napis Ignition – bardzo fajną – lekko poszarpaną czcionką. Konstrukcja jest rozbieralna – cap osadzony tylko na 1 – chodź w przypadku oryginalnego parownika nie sądzę by był to problem.

Co przyciąga uwagę ? masywny, ceramiczny 11mm drip tip osadzony na dość grubym oringu. Ceramika to świetny izolator, dość dobrze radzi sobie z ciepłem i przy potężnych setach nie poparzymy sobie ust. Minusem jest jego trwałość – przy spotkaniu z ziemią bądź przypadkowym uderzeniu może się ukruszyć / popękać.

Screenshot_12 Screenshot_11

Czas na kilka słów o bazie, która do mnie nie przemawia z jednego powodu .. jestem fanem bazy velo klasycznych 2 łupków z 2 otworami , ale każda baza ma swoje ” wady i minusy 🙂 ” .

Tutaj na pewno sporym plusem są spore 2.5mm otwory montażowe oraz pin + w całości wykonany ze specjalnej odmiany miedzi ( bądź materiału pokrytego miedzią – nie jestem do końca pewien ) – zwiększy to przewodność, ale jak dobrze wiemy miedź jest dość miękka – śruby lubią się łatwo wyrabiać – wszystko okaże się w praniu.

Studzienka na sok ma 5mm – nie za dużo, nie za mało – moim skromnym zdaniem w sam raz , izolator PEEK zapewni nienaganną przewodność a dzięki 2 pierścieniom uszczelek w podstawie parownik nie będzie nam latał na boki.

Screenshot_15 Screenshot_16

Specyfikacja techniczna:

– Śednica 22mm
– 18mm miejsca na montaż grzałki
– Dwa słupki montażowe z 2.5mm otworami
– Ceramiczny drip tip 11mm
– Śruby wykonane z materiału Food Grade c110
– Izolator PEEK
– Studzienka na sok o głębokości 5mm
– Regulowany przepływ powietrza
– Pozłacany, mosiężny pin +
– Konstrukcja ze stali nierdzewnej 304
– W zestawie wymienne oringi i śruby

boardboardboardboardboardboardboardboardboardboardboardboard