iJoy Tornado 150

150-tka – mała i kompaktowa beczułka skierowana zarówno do osób szukających parownika na grzałki fabrycznie jak i tych, którzy lubią kręcić … własne grzałki 🙂  Garść informacji o nowym Tornado :

screenshot_2

44mm wysokości , 25mm średnicy podstawy, 4.2ml pojemności i w zasadzie te 3 parametry zamykają temat . Konstrukcja ze stali nierdzewnej, szkło pyrex , regulacja przepływu powietrza u spodu parownika oraz napełnianie od góry po odkręceniu chuff cap-a .

Jedyna rzecz, która mi się bardzo nie podoba to ten Chiff Cap – miałem okazję użytkować akurat takiego ( można powiedzieć – ustnika ) i osobiście nie byłem zadowolony ..

screenshot_3

2 rodzaje grzałek fabrycznych oraz baza RTA. Grzałka fabryczna o oporności 0.3 ohm z drutu SS316L sugerowanym zakresem pracy od 80W do 150W oraz grzałka 0.25 ohm również z drutu SS316L z sugerowanym zakresem pracy od 40W do 80W.

Baza RTA, którą wkręcamy jak normalną grzałkę jest dość spora – dwa soczyste fused claptony w niej na pewno umieścimy. po 1 otworze montażowym – docisk od góry pojedynczymi śrubami; przepływ powietrza pod grzałę a po bokach otwory do wyprowadzenia materiału przewodzącego liquid.

screenshot_5

Nie brakuje rzecz jasna pozłacanego ( niestety nieregulowanego ) pinu kontaktowego +. Dwa duże otwory do napełniania zbiorniczka liquidem umieszczone pod chuff cap-em pozwolą na łatwe i przyjemne uzupełnianie.

screenshot_6screenshot_7