Inhalowanie się elektronicznymi papierosami ma zbawienny wpływ na zdrowie nie tylko nałogowego palacza …

… ale także jego otoczenia. Palacze często nie kryją się ze swoim nałogiem i palą papierosy w obecności swoich najbliższych, trując ich jednocześnie. Niestety, papierosy są szkodliwe także dla biernych palaczy. Elektroniczne papierosy uwalniają palaczy od dwóch wyżej wymienionych problemów. Po pierwsze nie są tak szkodliwe dla zdrowia jak cygaretki. Po wtóre nie wydzielają tak intensywnego zapachu jak papierosy tradycyjne. E-papierosy można palić w miejscach publicznych, gdyż nie przeszkadzają osobom przebywającym w najbliższym otoczeniu palacza. Wydzielają biały, nieszkodliwy dym, który szybko rozchodzi się w powietrzu.

E-liquidy można zakupić we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży papierosów elektronicznych. Sklepy internetowe także oferują szeroką gamę wkładów. E-liquidy mogą w doskonały sposób oddawać smak najpopularniejszych marek papierosów, dzięki czemu klienci wcale nie czują różnicy podczas palenia. Dla bardziej wymagających klientów producenci przygotowali e e-liquidy o smakach owocowych (mocno aromatyzowane), waniliowych, karmelowych czy ziołowych. Na rynku dostępne są także e liquidy imitujące smak najpopularniejszych alkoholi. Tradycyjne papierosy nie dają takich możliwości. Klienci mają wprawdzie do wyboru cygaretki smakowe, ale jest ich stosunkowo niewiele.

Elektroniczne papierosy mogą okazać się bardzo skuteczną bronią w walce z nałogiem. Wystarczy jedynie umiejętnie je użytkować i właściwie dozować nikotynę. W krótkim czasie zobaczymy efekty!