Innokin iTaste DRV- pierwszy e-papieros dedykowany do ładowarek samochodowych

Prezentację nowego iTaste od Innokin zacznę od przytoczenia słów instrukcji obsługi: „nie używaj DRV kiedy prowadzisz swój samochód”.

Wydaje mi się, że ten zapis ma na celu wyłącznie zabezpieczenie producenta przed ewentualnymi pozwami wynikającymi z przepisów ustaw o ruchu drogowym w różnych krajach. Ale, że nie jestem ekspertem w takich sprawach, więc i ja ze swojej strony wyraźnie napiszę że urządzenie nie jest przeznaczone do jednoczesnego wapowania i prowadzenia samochodu. Wszystkie zalety związane z wapowaniem w samochodzie będę dziś opisywał wyłącznie z fotela pasażera.

iTaste DRV jest pierwszym na świecie e-papierosem zaprojektowanym z myślą o wapowaniu w samochodach, łodziach i samolotach. Wszędzie tam gdzie mamy dostępne standardowe gniazdo zapalniczki. DRV nie używa żadnej baterii a zasilanie czerpie z akumulatora naszego pojazdu. Jest to niebywała zaleta, ponieważ rozwiązuje problemy związane z rozładowanymi bateriami. Nie będzie już trzeba wozić ze sobą nieporęcznych, wielkich ładowarek które zagracają przestrzeń w samochodzie.

Cała koncepcja opiera się na zastosowaniu długiego przewodu łączącego clearomizer z iTastem. Urządzenie ma kształt grzyba i zasadniczo dzieli się na dwie części, wtyczkę oraz zespół odpowiedzialny za sterowanie poszczególnymi parametrami e papierosa. DRV oprócz podstawowych funkcji oferuje zmianę napięcia wyjściowego w zakresie od 4,2 V do 6,4 V w skokach co 0,2 V. Wykonuje się to za pomocą pierścienia umieszczonego u góry urządzenia. Na pierścieniu znajduje się przycisk zasilania wraz z diodą. Całość wykonana jest ze stali nierdzewnej, z zachowaniem najwyższych standardów do jakich zdążył nas przyzwyczaić Innokin.

Przewód łączący wykonano w taki sposób jak kiedyś kable w starych telefonach, dzięki czemu rozciąga się i dostosowuje do aktualnych potrzeb. W porcie na końcu przewodu, do którego montuje się parownik zastosowano standardowy gwint 510 /eGo. Jest to dobre rozwiązanie ponieważ obecnie na rynku jest cała masa parowników wykonana w tym standardzie.

iTaste DRV jest ładnie wykonany i funkcjonalny. Każdy w łatwy sposób, po omacku będzie mógł znaleźć e-papierosa żeby nie odrywając wzroku od drogi móc zaciągnąć się i poczuć swój ulubiony smak.

Dane techniczne

  • regulacja napięcia: 4.2 V – 6.4 V ze skokiem co 0,2V
  • zasilanie wejściowe: 12/24 DCV
  • maksymalne napięcie:6.4 V
  • maksymalna moc:20 W
  • materiał: stal nierdzewna