iStick 100W TC

W sumie nie wiem czemu ten ajstik nie wpadł w moje graby wcześniej, na rynku obecny jest już trochę czasu, zatem nadrabiam zaległości. Eleaf króluje, jeśli chodzi o budżetowe urządzenia (iJust hue hue hue). Nie inaczej jest właśnie z nowym iStickiem – przy cenie oscylującej koło 170 złociszy dostajemy nie tak całkiem chujowo wykonane urządzenie (serdelki dokupujemy osobno, soł sed). Wykonanie urządzenie jest „spoko”, nie mogę powiedzieć że jest dobre, ani chujowe. Klapki które zakrywają serdelki mają jednak delikatne szparki tu i ówdzie, nie wkurwiają mnie jakoś szczególnie – ale oko męczą.

Ekran przyciemniony jest przez dymiony plastik, trochę to denerwuje (przynajmniej moje) oko. Przyciski są plastikowe i trochę „latają” ale to i tak nic, przy tańczących jak epileptyk w fazie ataku przyciskach iStick’a 100W (tego bez TC).

Warstwa zewnętrzna lakieru wygląda na zrobioną dobrze i sprawia wrażenie wytrzymałej.

Używanie „patyka” jest proste jak budowa cepa, nie ma jakichś skomplikowanych funkcji i ustawień. Ustawiasz tryb, moc/temperaturę i wixa! (Puść jakiś dowolny Dubstep w tle). W trybie TC poużywamy drutów niklowych, tytanowych i stalowych. Jest jeszcze tryb „manualny” TCR w którym polatasz z każdym z drutów (o ile sobie ustawisz jak trzeba).

„Unikalne działanie” podjebane z X Cube II. Czyli mamy tzw. „firing bar” o ile tak to można nazwać. Za „firing bar” robi jeden z paneli bocznych, pod którym skitrany jest przycisk. Nie jebali się jakoś z wciśnięciem tak guzika, po prostu ściśnij moda jak ketchup i wio! (teraz bez dubstepu, raczej tytułowa piosenka z Bonanzy)

Jedno, czego na pewno nie można obrazić w 100W TC, to forma. Fajnie zaprojektowane gówno, które na bank wciśniesz do kieszeni (no chyba, że nosisz rurki – wtedy wkładasz do majtek bo nie masz jaj).

Wyszła też aktualizacja (do znalezienia na stronie Eleaf, nie podlinkuję bo jestem leniwy), która daje naszemu „patykowi” 20W, tak więc w sumie luz.

TL;DR

Zalety:

  • Cena
  • Kompaktowa i przemyślana forma
  • Wbudowany „saport” drutów dla TCR
  • Fajny TC
  • Łatwy w użyciu

Wady:

  • Biedny ma laga (od naciśnięcia do faktycznego grzania trochę czasu mija)
  • Nie do końca spasowany
  • Zaciemniony ekran

Ocena końcowa: 8/10 – ze względu na cenę.

boardboardboardboardboardboardboardboard