Istick Pico – mały i zgrabny

Kurnia ! Budżetowe zasilanie, które uznawane jest przez wiele osób jako jedno z fajniejszych – kompaktowych i bezawaryjnych; w 100% zgadzam się z tą opinią. Używałem dziabąga dość sporo by miało polecać go znajomym – dziś kilka słów o nowej wersji Pico w bajecznej żywicy.

Konstrukcja, kapsel baterii oraz przyciski regulacyjne wykonane są ze stopu cynku; lekkiego i wytrzymałego na drobne zarysowania i uszkodzenia. Większość powierzchni zasilania to jednak obłędnie wyglądająca żywica, która charakteryzuje się nieprzewidywalnymi wzorami podczas tworzenia – dzięki temu każde zasilanie jest unikatowe.

Wymiary zasilania to 23mm x 45mm x 70.5mm – Pico zasilimy pojedynczym akumulatorem wysoko prądowym 18650, który wrzucamy do zasilania od góry po odkręceniu kapsla. Jeżeli mowa o kapslu to dzięki niemu zasilanie jest tak małe i kompaktowe, ale zarazem jest on przeszkodą dla parowników większych niż 23mm.

Zasilanie oferuje nam płynną regulację mocy od 1W do 75W, wsparcie kontroli temperatury, tryb bypass oraz aktualizację oprogramowania.

Wyświetlacz jest mały, ale czytelny; przyciski regulacyjne producent umiejscowił od spodu zasilania – na pokładzie mamy również port microUSB, który umożliwi nam aktualizację oprogramowania.

Przez port microUSB możemy również ładować wymienny akumulator, ale rekomendowane jest ładowanie w zewnętrznej ładowarce i o tym każdy użytkownik powinien pamiętać !

Specyfikacja techniczna:

– Korpus ze stopu cynku oraz drewna stabilizowanego
– Zasilanie 1×18650
– Waga bez akumulatora 75 gram
– Płynna regulacja mocy od 1W do 75W
– Maksymalne natężenie wyjścowe 25A
– Tryb Bypass
– Wsparcie i regulacja kontroli temperatury dla drutów niklowych, tytanowych i stalowych
– TCR – ręczne ustawienia temperaturowe ( 3 profile )
– Obsługa grzałek w trybie TC od 0.05 ohm do 1.5 ohm
– Obsługa grzaek w trybie mocy od 0.1 ohm do 3.5 ohm
– Wymiary 23mm x 45mm x 70.5mm
– Każde zasilanie jest unikatowe z racji faktury żywicy
– Obsługuje parowniki do 23mm
– Posiada port microUSB do ładowania i aktualizacji