Jak zrobić kolorową grzałkę?

Wielu z Was zapewne zastanawiało się czy bardzo popularne ,,kolorowe grzałki” to efekt zdolnych rączek i filtrów w photoshopie, czy może ktoś faktycznie kręci coś takiego. W tym artykule postaram się opisać jak stworzyć takiego coila. PAMIĘTAJ! Cały proces jest dość długi i monotonny, jednak nie poddawaj się, ponieważ uzyskany efekt jest niepowtarzalny! Będziesz potrzebował:

 • Standardowych narzędzi do kręcenia i montowania grzałek w swoim atomizerze
 • Dużo cierpliwości
 • Grzałkę wykonaną z drutu nichrome (Najlepsze efekty osiąga się na wszelakiej maści claptonach, fused claptonach itd. przy użyciu drutu Nichromowego 80)
 • Urządzenia VW o mocy +/- 100 wat lub wyższej

Gdy masz pod ręką wszystko czego potrzebujesz możemy zaczynać:

 1. Dokładnie wyczyść drut, bieżąca woda w zupełności wystarczy. Po wszystkim dokładnie go osusz. Umycie atomizera również jest zalecane, poprawi to efekt wizualny, a to na nim nam zależy.
 1. Skręć grzałkę.
 1. Zamocuj ją w swoim atomizerze.
 1. Ustaw moc pomiędzy 10-20Wat.
 1. Delikatnie wciskaj przycisk na ułamek sekundy po czym puszczaj. Ustawiasz grzałkę na ślepo, więc jest to dosyć trudne. Grzałka nie może zrobić się czerwona!
 1. Ściskaj ją pensetą. Zalecam użycie ceramicznej.
 1. Popracuj nad hotspotami. (To dosyć trudne, ponieważ nie wiesz gdzie się znajdują) Wykonuj to przy użyciu metalowego cienkiego pręta (np. igła do szycia) i wiertła/śrubokrętu o średnicy delikatnie mniejszej niż ta grzałki.
 1. Zwiększ moc to ok. 50-65wat.
 1. Od teraz przytrzymujesz przycisk dłużej, jednak pamiętaj by grzałka nigdy nie stała się czerwona. Dzięki temu będziesz mógł lepiej sprawdzić hotspoty.
 1. W miejscach hotspotów grzałka zacznie delikatnie zmieniać kolor, popracuj nad nimi! Nie uszkodź grzałki, claptony są dosyć delikatne.
 1. Ustaw moc urządzenia na ok. 90wat
 1. Grzej do momentu aż zrobi się cała czerwona, nawet jeśli ma hotspoty. Gdy przestaniesz grzałka powinna stać się kolorowa. Będzie to gama kolorów pomiędzy złotym a fioletowym.

Jest to mój sposób, podpatrzony w odmętach internetu i testowany. Jeśli masz inny, podziel się w komentarzu, być może będzie lepszy lub okaże się dla kogoś pomocny. Po kilku rozgrzaniach grzałki wróci ona do normalnego koloru, powoli będzie tracić swoją szatę barw.