JoyeTech OCULAR – z wbudowanym akumulatorem, dotykowym wyświetlaczem i odtwarzaczem MP3

Kilka dni temu prezentowałem Wam kilka funkcji OCULAR C – brachola OCULARa ( TUTAJ ). Dzisiaj garść informacji o zasilaniu z wbudowanymi akumulatorami od JoyeTech.

Wyświetlacz urządzenia ma przekątną 1.68 ” – wykonany w technologii TFT kolorowy wyświetlacz dotykowy to główny panel zarządzania funkcjami zasilania. Za jego pomocą sterujemy wszystkimi parametrami wyjściowymi.

Zasilanie ma 86mm wysokości, 43mm szerokości i 30.5mm grubości . Konstrukcja wykonana ze stopu cynku na start dostępna będzie w 2 wersjach kolorystycznych : srebrnej, szarej i czarnej.

Ocular  zasilany jest wbudowanym pakietem 2 akumulatorów o sumarycznej pojemności 5000mah. Na dzień dobry wyciągniemy 150W, ale została już zapowiedziana aktualizacja do 200W.

Port słuchawkowy został umieszczony od spodu urządzenia – tuż obok niego przycisk do resetowania elektroniki. Takie umieszczenie portu jest kompletnie nieprzemyślane – sama idea możliwości odtwarzania muzyki z EIN to porażka ..

Wyświetlacz w trybie czuwania pobiera jedynie 0.4mA – bardzo malutko i to się chwali. Przy pracy i regulacji jego pobór wzrasta 300 krotnie do 120mA i to dość dużo.

Z tym zasilaniem będzie jak z telefonami – używało się go jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS – teraz mamy ogromne dotykowe wyświetlacze, gry, muzykę i dostęp do internetu – kiedyś telefony bez ładowania wytrzymywały 3 tygodnie – dzisiaj 1 dzień. Jestem pewien,że każdy z użytkowników tego zasilania będzie co chwilkę używał wyświetlacza a tym samym szybko rozładowywał akumulatory.

Elektronika oferuje 80W płynnie regulowanej mocy wyjściowej. Standardowy pakiet wsparcia dla kontroli temperatury ( druty z : Niklu, Tytanu i Stali nierdzewnej ); ręczne ustawienia temperaturowe TCR, zegar czasu rzeczywistego i wiele wiele innych opcji.

Jedną z nich jest pomiar ilości zaciągnięć i przedstawienie go w formie wykresu słupkowego z podzieleniem na godziny – takim wykresem szybko możemy skontrolować w jakich godzinach najwięcej używamy EIN.

Zegar czasu rzeczywistego, który może być wyświetlany na zasilaniu to dodatek – moim zdaniem może się przydać .. chociaż od czego mamy zegarki i telefony .. ? 🙂

Dodatkową opcją w zasilaniu jest przeglądarka zdjęć – dzięki wbudowanej kości pamięci o pojemności 2GB możemy wgrać do zasilania sporą ilość zdjęć – przydatne ??? Niekoniecznie ..

Odtwarzacz MP3 w modzie .. śmiech na sali – wybaczcie, ale to już lekkie przegięcie. EIN miały być alternatywą dla ponad 95% bardziej szkodliwych papierosów tradycyjnych …

Ten dodatek znajdzie swoich zwolenników, ale nie wgrają oni dużo muzyki do urządzenia – 2GB – kilka albumów .. co to jest … 🙂 Mogę się również założyć,że jakość dźwięku będzie poniżej przeciętnej.

Ładowanie wbudowanego akumulatora i aktualizacja oprogramowania odbywa się za pomocą wbudowanego portu microUSB. Producent umożliwia również połączenie zasilania za pośrednictwem łączności Bluetooth z aplikacją w telefonie, na której możemy dokonywać zmian parametrów wyjściowych zasilania oraz śledzić jego pracę.

Specyfikacja techniczna:

– Dotykowy, kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1.68 ”
– Wbudowany akumulator o pojemności 5000mah
– Maksymalna moc wyjściowa : 80W
– Głowica ze stali nierdzewnej z pozłacanym, ruchomym pinem kontaktowym
– Wymiary : 30.5mm x 43mm x 86mm
– Rozdzielczość wyświetlacza : 320 x 240 dpi
– Tryb Bypass
– Wsparcie i regulacja temperatury dla drutów z Niklu, Tytanu i Stali nierdzewnej
– Ręczne utawienia temperaturowe TCR
– Obsługa rezystancji od 0.05 ohm do 1.5 ohm w trybie TC
– Obsługa rezystanci w trybie mocy od 0.1 do 3.5 ohm
– Wbudowana pamięć : 2GB
– Port słuchawkowy 3.5mm
– Przycisk RESET
– Dostępny w kolorach : Srebrnym, Czarnym oraz Szarym
– Odtwarzacz plików MP3 oraz przeglądarka zdjęć
– Wszystkie ustawienia wprowadzamy z poziomu wyświetlacza
– Zegar czasu rzeczywistego
– Wykresy pomiarowe czasu i ilości zaciągnięć
– Zapowiedziane aktualizacje oprogramowania
– Łączność z aplikacją za pomocą Bluetooth
– Ładowanie i aktualizacja za pomocą wbudowanego portu microUSB

boardboard