Kanger DRIPBOX 160W Squonk kit

I doczekaliśmy się 🙂 DRIPBOX 160W w dwóch wersjach kolorystycznych jako zestaw – zasilanie + dripper.

Screenshot_2 Screenshot_3

Prezentuje się dość pociesznie – konstrukcja podobna do Wismec-a , ergonomiczna; zasilanie dobrze trzyma się w dłoni. W tylnej dolnej części mamy odsłoniętą część butelki z liquidem – po jej naciśnięciu doprowadzimy liquid do parownika. Na przednim panelu widzimy przycisk fire, 2 przyciski sterujące, port microUSB, który służy do ładowania jak i aktualizacji oraz wyświetlacz, który ukazuje nam najważniejsze informacje.

Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7

Co do samej konstrukcji nie mam zastrzeżeń – jest to mod budżetowy – dobrze wykonany. Korpus ze stopu cynku a przyciski z twardego plastiku. Głowica ze stali nierdzewnej z pozłacanym pinem +, nie jest to dzieło sztuki – można doczepić się do skrajnego umieszczenia głowicy – niestety przy takim rozwiązaniu parowniki większe niż 22mm będą sporo wystawać za linię urządzenia..

Screenshot_8

Na pokładzie mamy 160 W płynnie regulowanej mocy, wsparcie dla kontroli temperatury dla drutów niklowych, tytanowych oraz stali nierdzewnej, ładowanie przez port microUSB oraz zapowiedź aktualizacji. Minimalny opór w trybie mocy to 0.1 ohm, w trybie TC zaś – 0.05 ohm.

Screenshot_9

Butelka na liquid ma pojemność 7 ml – w zestawie dostajemy 1 preinstalowaną oraz 1 zapasową. Mocowana jest a w zasadzie maskowana za pomocą klapki z magnesami neodymowymi. Po naciśnięciu butli liquid dociera przez pin + wprost do parownika.

Screenshot_10

DRIPBOX 160W zasilany jest 2 akumulatorami 18650, które wkładamy do urządzenia od spodu – po odchyleniu klapki na zaczep. Mam nadzieję,że nie będzie z nią problemów tak jak w cuboid-ach.

Screenshot_11

Sam dripper jest poprawnie wykonany – nie urwie nam pośladów, ale po zamontowaniu własnych grzałek zadziwi swoimi osiągami.

Screenshot_12 Screenshot_13

W zestawie dostajemy małą i kiepsko wykonaną bazę velostyle z otworami o średnicy 1.5mm. Dostajemy również dość kiepsko nawinięty clapton oraz zapasowy wymiennik. Od siebie gorąco polecam nawinąć coś swojego 🙂

Screenshot_14 Screenshot_15

Specyfikacja zestawu :

– Regulacja mocy od 7 do 160 W
– Minimalny opór 0.1 ohm
– Wsparcie kontroli temperatury dla drutów niklowych, tytanowych iraz stali nierdzewnej
– Minimalny opór 0.05 ohm w trybie TC
– Regulacja temperatury od 200 do 600 stopni Celsjusza
– Pojemność butelki 7ml
– Zasilany 2×18650
– Port microUSB do aktualizacji i ładowania
– Wskaźnik naładowania akumulatorów
– Obudowa ze stopu cynku
– Dripper o średnicy 22mm
– Wymienne grzałki / bazy
– Pozłacany squonk pin +

 boardboardboard