Koniec e-papierosów w Polsce | Stowarzyszenie Libertariańskie – INTERNET HUCZY !

Dzień 6 lipca 2016 r. można uważać za początek końca e-papierosów w Polsce. Tego właśnie dnia Sejm RP zakończył pracę nad ustawą anty-tytoniową. W głosowaniu, w którym 396 posłów PiS-u i PO po raz kolejny zagłosowało za ograniczeniem wolności i zdrowia zwykłych obywateli, jedynie 46 posłów, głównie z Kukiz’15 i PSL głosowało przeciw tej ustawie.

Jednak dzień wcześniej miała miejsce debata, choć trudno nazwać debatą dyskusję, w której wszyscy się zgadzają. Pozwolę sobie zacytować panią poseł Barberę Dziuk: „Liczymy na to, że regulacje te zniechęcą potencjalnych palaczy do sięgania po e-papieros reklamowany jako zdrowy.”

Nikt nie mówi przecież, że e-papierosy są zdrowe, badania wskazują na 95% mniejszą szkodliwość potwierdzoną badaniami nie tylko z Polski, ale również z USA czy Wielkiej Brytanii, gdzie w Wielkiej Brytanii rząd przy pomocy e-papierosów próbuje leczyć z o wiele bardziej szkodliwego nałogu, jakim bez wątpienia są zwykłe papierosy, bowiem składniki wykorzystywane w e-papierosach nie zawierają substancji smolistych, a jedynie znane i wykorzystywane szerzej w przemyśle spożywczym środki, takie jak gliceryna roślinna czy glikol, które są głównymi substancjami w płynach do e-papierosów i stanowią około 75% składu w zależności od producenta.

Na płyn do e-papierosa składają się również nikotyna oraz aromaty, które najczęściej są z gliceryny czy glikolu, więc świadomość składu płynów istnieje, a każdy poseł twierdzący mówi inaczej kłamie, gdyż nawet producent musi zawrzeć skład na etykiecie opakowania.Bardzo szczegółowy raport na temat szkodliwości e-papierosów na zdrowie w porównaniu do papierosów można znaleźć tutaj.