Ładowanie zasilania przez port microUSB – ładuj z głową

O bezpiecznym ładowaniu i użytkowaniu akumulatorów mówi się ciągle – mimo tego co jakiś czas w internecie pojawiają się osoby, którym akumulatory lub zasilania wybuchają. O czym należy pamiętać przy ładowaniu akumulatorów wymiennych i tych wbudowanych ? Garść porad, z którymi każdy z Was powinien się zapoznać :


ZASILANIA NA WYMIENNE AKUMULATORY Z MOŻLIWOŚCIĄ ŁADOWANIA PRZEZ PORT MICRO USB :


Większość producentów w instrukcjach i na swoich stronach informuje,że swoje zasilania na wymienne akumulatory możemy ładować za pośrednictwem portu micro USB, ale powinniśmy je ładować w ładowarce zewnętrznej – dla swojego bezpieczeństwa i dla bezpieczeństwa akumulatorów, które nie zawsze są odpowiednio balansowane przez elektronikę.

Mikroprocesorowe ładowarki zewnętrzne – to rodzaj ładowarek, w który każdy z Was podczas zakupu powinien się zaopatrzyć.

Ładowarki za 5 czy 10 zł – tanie, chińskie i tandetne powinno się omijać szerokim łukiem – uwierzcie mi,że nie jesteście ciekawi co dzieje się po przeładowaniu akumulatora przez taką tandetną ładowarkę .. w najgorszym wypadku akumulator potrafi się zapalić wraz z ładowarką ..

Jeżeli ładujecie zasilanie przez port microUSB – możecie – jak najbardziej, ale pamiętajcie,że powinno się takie zasilania wyłączyć i dopiero podłączać do ładowania. Przy podłączeniu do ładowania z włączoną elektroniką, niektóre modele lubią się bardzo mocno grzać i mimo opcji pass through zaleca się nie chmurzyć podczas ładowania.


ZASILANIA Z WBUDOWANYMI AKUMULATORAMI


Tutaj należy pamiętać o podstawach, czyli :

  • Należy wyłączyć zasilanie przed podłączeniem do ładowania

  • Trzeba używać sprawdzonych źródeł zasilania – musicie omijać tanie kostki do ładowania za kilka zł – trzeba stosować markowe kostki, które nie zrobią z Waszego zasilania pochodni

  • Producenci do zestawu dodają zazwyczaj kable USB – nie bez powodu … Tanie i chińskie kable, czy też te mieniące się dzięki podświetleniu podczas ładowania zazwyczaj są stworzone z żył zasilających grubości włosa .. Prócz tego,że spadki są dość spore to takie kable są nietrwałe i mówiąc wprost niebezpieczne dla urządzeń, które się ładuje.

ZDROWY ROZSĄDEK to podstawa użytkowania każdego sprzętu i obchodzenie się z nim z głową.