Lemo 3 – powróci do łask ?

Lemo – parownik, który jest na waperskim rynku od bardzo dawna. Dziś powraca w 3 odsłonie z bardzo fajnymi zastosowaniami i pociesznym zestawem, który z tego co wiem dostaniemy w jednym z najlepiej wyposażonych sklepów (jeżeli chodzi o nowinki )  Enzo

Screenshot_2 Screenshot_3

Na pierwszy rzut oka konstrukcja wydaje się dość toporna, ale to tylko pozory. Całość wykonana ze stali nierdzewnej oraz tuba z wytrzymałego szkła bardzo dobrze się komponują. W parowniku mamy wymienny 9 mm drip tip ze standardowym gwintem 510; mamy również 2 duże otwory do napełniania ulubionym liquidem zbiorniczka o pojemności 4 ml.

Screenshot_4 Screenshot_5

Konstrukcja jest w pełni rozbieralna – co ułatwia czyszczenie; bardzo duże airflow dostarczy ogromną ilość powietrza do grzałek . Pin + został pozłocony 24 karatowym złotem, ale niestety nie jest regulowany.

Screenshot_6 Screenshot_7

Baza : 2 słupki + oraz – z dużymi otworami montażowymi 3 x 2 mm pozwolą zainstalować na prawdę spore grzałki, dopływ powietrza jest też bardzo duży ma wymiary 15 x 3 mm. Cap bazy dokręcany jet do podstawy za pomocą śrubki, sama baza dokręcona jest do podstawy 2 małymi śrubkami – nie lubiłem tego już w 1 wersji lemo, malutkie śrubki łatwo zgubić a sama wymiana waty czy wymiana bazy jest mało poręczna.

Screenshot_9 Screenshot_10

W Lemo 1 oraz 2 mieliśmy do czynienia jedynie z bazą RBA – teraz mamy możliwość wyciągnięcia bazy rba , instalacji adaptera i używania grzałek fabrycznych – nie oczekiwał bym wyśmienitych osiągów z fabrycznych grzałeczek, ale na pewno jest to parownik, który zyskuje u mnie duży + właśnie za takie rozwiązanie.

Screenshot_11 Screenshot_13

W zestawie dostajemy parownik, bazę, 2 grzałki, wate oraz grzałki, spory śrubokręt, ale najprzyjemniejszym dodatkiem są ceramiczne – wielofunkcyjne szczypce , które robią furorę za granicą.

Screenshot_14

Specyfikacja techniczna :

– 23 mm średnicy
– Dopływ powietrza pod grzałki o wymiarach 15 x 3 mm
– 4 ml pojemności
– System górnego napełniania
– Posty montażowe o średnicy 2 x 3 mm
– Pozłacany 24 karatowym złotem pin +
– Izolator peek
– Baza RBA oraz grzałi fabryczne
– 8mm wymienny drip tip
– Wykonany ze stali nierdzewnej i szkła

W zestawie otrzymujemy :

– Parownik Lemo 3
– Bazę RBA
– Adapter do grzałek fabrycznych
– 2 grzałki 0.25 ohm i 0.3 ohm
– Zapasowe szkło i uszczelki
– Watę oraz 2 grzałki clapton coil
– Instrukcję obsługi
– Wielofunkcyjne ceramiczne obcążki