LiQueen jabłko-mięta e-liquid

Ostatnio będąc na fali testowania e-liquidów miętowych postanowiłem prześwietlić, a następnie podzielić się wrażeniami, kolejny produkt firmy Liqueen, tym razem o smaku jabłka i mięty. Jest to połączenie znane w zasadzie każdemu, bo kto nie zna chociażby orzeźwiających napojów Tymbarka i innych producentów. Co za tym idzie smak w zasadzie klasyczny. Ale czy dobrze wykonany?

Najpierw zajmiemy się formą w jakiej dostajemy produkt. Ładne kartonowe pudełko utrzymane w białej kolorystyce. Logo z koroną, nazwa e-liquidu, inne standardowe oznaczenia takie jak moc i skład. Do tego na środku zdjęcie z listkami mięty i czerwonymi, świeżo umytymi jabłkami. Całość sprawia dobre wrażenie. Pudełko zdobione jest w sposób bardzo prosty, wręcz ascetyczny ale jak najbardziej trafiający w moje upodobania estetyczne. W środku butelka z białą nakrętką. Etykietka utrzymana w tej samej estetyce co kartonik. Po odkręceniu buteleczki czujemy zapach głównie mięty. Mam nadzieje, że nie przełoży się to na smak.

Nadeszła więc pora ocenić walory smakowe. Po zatankowaniu e-papierosa i zaciągnięciu się kilka razy potwierdziłem obawy co do dominacji mięty. Jabłko jest tutaj zdecydowanie na dalszym planie. Nie znaczy, że jest ono niewyczuwalne. W tle czuć kwaskowaty smak owocu. Jednak mięta jest w tym przypadku dużo mocniejsza i bardziej intensywna. Czy to minus? Niekoniecznie. Smak miety jest bardzo dobrze odwzorowany. Całość orzeźwia i idealnie nadaje się na palenie w upalne dni. Jednak muszę przyznać, że nie tego się spodziewałem kupując ten e-liquid. Komu więc mogę go polecić? Przede wszystkim miłośnikom mięty i mentoli, którym klasyczna mięta już się trochę przepaliła i chcieliby czegoś nowego ale boją się dużych zmian. Tutaj otrzymają oni bardzo dobrą jakościowo miętę właśnie z takim nienachalnym powiewem świeżości. Natomiast miłośnikom smaków jabłkowych raczej nie będzie pasować, gdyż bardziej intensywny smak można stworzyć mieszając e-liquidy jabłkowe z mniejszą ilością mięty.

E-liquid wapowany był na baterii eGo-W i clearomizerze RoHS MAXI.