Medusa RDTA

RDTA jest wiele .. poczynając od Avocado przechodząc przez Limitlessy a skończywszy na VGOD TrickTank – robi się ich co raz więcej, ale .. chyba znalazłem swój RDTA, z którym raczej się nie rozstanę .. Dziś kilka słów o Medusa RDTA od GeekVape !

 

25mm średnicy podstawy oraz 38mm wysokości wliczając drip tip – to dość mało jak na rdta, ale uwierzcie mi,że komfort użytkowania tego parownika jest zadziwiająco wysoki. W większości RDTA odrzuca mnie ich wysokość i ten paskudny kawał szkła na zbiornik od spodu – każdy ma swoje zdanie i podkreślam to za każdym razem – ja jestem mega zadowolony z konstrukcji i precyzji wykonania tego parownika.

Parownik dostępny jest w 2 wersjach srebrnej ( stalowej ) oraz czarnej. Warto dodać,że stal nierdzewna, z której wykonana jest Medusa przechodzi proces Azotowania Gazowego – a co za tym idzie jej powierzchnia jest dużo bardziej odporna na zarysowania czy uszkodzenia.

 

Spasowanie i jakość elementów – jest bardzo dobra, na ogromny plus zasługują grube jak stodoła uszczelki, które należy rozruszać ( ci ze słabszą ręką na początku mogą mieć problem z rozłożeniem parownika ). Problem z uszczelkami znika po 2-3 przejazdach a dzięki temu,że są grube i idealnie dopasowane – nie ma mowy o odpadaniu poszczególnych elementów.

By dobrać się do 3ml zbiorniczka umieszczonego u podstawy parownika należy przekręcić środkowy pierścień o kilkanaście stopni i zwolnić go z blokady.

 


 

Drobnym nieporozumieniem ( przynajmniej dla mnie ) jest drip tip o średnicy 10mm ( wewnętrznie 8mm ), który jest nakręcany na górną część parownika. Jest mało wygodny w użytkowaniu, ale zastosowanie dodatkowej 510-tki kompletnie tutaj nie pasuje ..

 

Frezowana podstawa – wygląda nieziemsko – nie jest to chamski gruby i rzucający w oczy się wzór – tylko delikatny grawer, który świetnie komponuje się z większością zasilań nadając charakteru całemu zestawu.

Baza – 2 masywne słupki z otworami montażowymi o średnicy 3mm x 1.5mm. Śruby imbusowe dociskające grzałki wykonane są zestali 316 o podwyższonej twardości 55-58 HRC. Ja osobiście montując kilka grzałek nie miałem miałem z nimi żadnego problemu. Słupek dodatni otulony jest izolatorem PEEK zapewniającym idealną izolację i odporność na przegrzanie. Regulowany pin kontaktowy + został pozłocony dla zwiększenia przewodności.

Specyfikacja techniczna:

– 25mm średnicy
– 3ml pojemności zbiorniczka
– Azotowana gazowo powierzchnia zewnętrzna
– Baza Velo z otworami o średnicy 3mm x 1.5mm każdy
– Śruby dociskowe ze stali SS316 o twardości 55-58 HRC
– Podwójny regulowany airflow z otworami o średnicy 5mm x 2mm
– 8mm średnica wewnętrzna drip tipu
– Izolator PEEK
– Pozłacany pin kontaktowy +
– Świetnie dopasowane uszczelki
– W zestawie 3 ramienny kluczy, 4 zapasowe śruby oraz 4 uszczelki

board