Mild menthol e – liquid

Witam, zachęcony bardzo dobrym smakiem niedawno próbowanego e-liquidu Sahara firmy Mild postanowiłem dalej kontynuować przygodę z tą firmą i skusiłem się na e-liquid o smaku Menthol. Ostrzegam, że nigdy nie byłem wielkim fanem papierosów mentolowych chyba, że akurat nie miałem żadnych innych a ktoś mnie nimi częstował. Ale wielokrotnie już zostałem zaskoczony wapując smaki, które w analogach kompletnie by mi nie pasowały więc postanowiłem dać mentolowemu Mildowi taką samą szansę. Czy było warto? O tym za chwilę.

Jak rozpisywałem się już przy Saharze, bardzo lubię design Milda. Proste opakowanie z logiem, smakiem e-liquidu i wszelakimi składami, mocą i ostrzeżeniami ozdobione zostało zdjęciem bardzo świeżo wyglądającego listka mięty w pięknym żywym kolorze. W środku buteleczka z pomarańczową nakrętką. Etykietka nie aż tak zielona jak opakowanie ale w tle za logiem Mild i nazwą e-liquidu widać trochę zieleni i listki mięty. Całość sprawia bardzo ładne wrażenie chociaż subiektywnie muszę przyznać, że Sahara bardziej mi się podobała. Po odkręceniu butelki czujemy mocny miętowy zapach zachęcający do spróbowania e-liquidu.

Zatem skoro już zostałem zachęcony zapachem postanowiłem nie zwlekać ani chwili i zacząłem wapować. Po kilku buszkach najbardziej zaskoczyło mnie, że wbrew moim przewidywaniom smak nie był przesłodzony. Szczerze mówiąc można go raczej określić jako wytrawny. Świetna sprawa. Orzeźwiający posmak zostaje na dłużej w ustach. Trochę jak po gumie orbit. Wiem, że nie każdemu zasmakuje ten e-liquid ponieważ niektórzy wolą słodkie cukierkowe smaki. Dla mnie jednak jest to strzał w dziesiątkę. Do tego jeśli ktoś do tej pory palił analogowe mentole ten smak idealnie nada się na mieszanki z e-liquidami tytoniowymi a dodatkowym plusem będzie jego wydajność, jako że wytrawnej mięty będzie można dodać zdecydowanie mniej niż w przypadku cukierkowych smaków innych producentów. Ja polecam proporcje 3:1(tytoń:mięta) lub wręcz 5:1. Ale to zostawiam już waszym preferencjom. Mild niestety nie należy może do najtańszych producentów ale za dobrą jakość e-liquidu warto zapłacić więcej. W tym przypadku testowany produkt jest naprawdę świetnej jakości i uważam, że cena jaką za niego płacimy(ok. 20 zł za 10 ml) zdecydowanie nie jest wygórowana.