MOLIQ – Bierzemy 4 smaki pod lupę – Bombastic / Lemonade Blush / 8 O’clock / New York

Na Polskim rynku zrobiło się ostatnio głośno o liquidach Moliq – chodź nie wszyscy wiedzą jest to Polska firma z Lublina, która swoją sławę zyskała głównie na rynku zagranicznym.

Chodź sprzedaż na Polski rynek odbywa się od dawna to dopiero w ostatnim czasie producent kusi swoimi smakami Polskich waperów. Pod lupę biorę dziś 4 smaki : Bombastic, Lemonade Blush, 8 O’clock oraz New York z serii Dripper Line w butelkach 30 ml.

bn_description_moliq

Butelka 

30 ml szklana, przeźroczysta butelka z zakrętką wyposażoną w zabezpieczenie przed dziećmi – pipetą z zaostrzoną końcówką oraz pompką do nabierania płynu. Po dłuższym czasie użytkowania mogę śmiało stwierdzić,że całość jest bardzo dobrze wykonana; korki są szczelne – pompka działa nienagannie a pipeta niemal ociera się o dno butelki – dzięki temu wykorzystamy nasz liquid do ostatniej kropli

Etykieta

Bardzo kulturalna – fajnie zaprojektowana i wyposażona we wszystkie najważniejsze informacje:

– nazwę liquidu
– pojemność butelki
– zawartość nikotyny
– skład płynu
– serię produkcji oraz datę przydatności
– oznaczenia o przeznaczeniu dla osób pełnoletnich oraz recyklingu butelki
– dane producenta

Gęstość liquidów i zawartość nikotyny oraz pojemność

Seria dripper line dostępna jest tak jak wcześniej wspomniałem w szklanych 30 ml butelkach. Skład : VG 70 / 30 PG – liquidy gęste przeznaczone głównie dla dripperów ( tak jak sama nazwa wskazuje ), ale to nie oznacza, że nie można ich stosować w tankach 🙂  Dostępne są w 3 mocach : 0 mg , 3 mg oraz 6 mg .


8 O’Clock

big_01-8-oclock

Zapach 

Po odkręceniu butelki wyraźnie na pierwszym planie przebija się delikatna mięta, ale da się wyczuć również lekką czekoladę.

Smak

Moje kubki smakowe oszalały – przypomniał mi się smak z dzieciństwa – okrągłe , czekoladowe ” pastylki ” w miętowym kremem. Jeżeli szukacie fajnej orzeźwijącej mięty w połączeniu z kremową czekoladą – ten liquid jest dla Was.


Lemonade Blush

big_02-lemonade-blush

Zapach

Bardzo fajnie wyczuwalna malina z cytrusem. W składzie mamy malinę, limetkę, pomarańczę oraz dodatkowy składnik, który musimy odnaleźć sami 🙂 Pomarańcza nie przebija się znacząco, ale subtelnie ją czuć.

Smak

Bardzo podobnie jak w zapachu – czuć limetkę z maliną oraz dodatkiem cytrusa, ale przyznam,że dla mnie limetka jest trochę gryząca i pozostawia mało przyjemny posmak. Pomarańczy jako takiej mocno nie wyczuwam, ale delikatną słodycz i owszem.


New York

big_06-new-york

Zapach

Pierwszoplanowo arbuz i guma balonowa i to w przewadze – truskawki ja osobiście nie wyczuwam w zapachu, chodź jest ona składnikiem liquidu.

Smak

Arbuz z delikatną truskawką na pierwszym planie – guma balonowa nie jest mocno wyczuwalna, ale pozostawia ciekawy posmak przy wypuszczaniu mgiełki – lekkie i ciekawe połączenie idealne na wapowanie w ciepłe dni.


Bombastic

big_03-bombastic

Zapach

Delikatny świeżo krojony arbuz z truskawkową nutą, jakaś poziomka ? Coś delikatnie słodkiego, ale nie jestem w stanie określić co dokładnie – nie gryzie w nochala 😀

Smak

Dorodny i mięsisty arbuz – jak dla mnie za mało wyrazisty, brakuje trochę słodyczy i ja niestety odczuwam lekki goryczkowaty posmak jak bym wgryzł się w twardą arbuzową skórkę 🙂

Liquidy możecie nabyć na stronie producenta T U T A J


Słowem podsumowania …

Liquidy są bardzo ciekawe, składniki wysokiej jakości a co ważne – nikotyna, która nie gryzie i jest bardzo dobrze zbilansowana. Mogę z czystym serduchem polecić ich zakup.


* Opisywane smaki oraz zapachy to wyłącznie moje odczucia. Wszystkie płyny testowane na świeżych watkach, grzałkach dual clapton w derringer RDA na 45 W.

 boardboardboardboard