Vaporesso NEXUS

Nie bez powodu nadałem taki tytuł .. Prostota, jakość i praca rozkłada na łopatki wiele innych ” patyczakowych ” zestawów. Dzisiaj słów kilka o Vaporesso NEXUS

Konstrukcja to połączenie wysokiej jakości plastiku użytego na podstawę i drip tip oraz najprawdopodobniej anodyzowane aluminium dostępne w 8 wersjach kolorystycznych.

Sam aluminiowy korpus po blisko miesiącu intensywnego użytkowania nie nosi nawet najmniejszych śladów użytkowania – jest perfekt.

Kompakt – Nexus jest płaski, mały i kompaktowy, nie trąci tandetą i nie rozlatuje się od patrzenia. Jego wymiary pozwalają na przenoszenie go niemal wszędzie. Schowany do kieszeni, bluzy, płaszcza czy kieszonki w garniturze nie rzuca się w oczy.

Wbudowany akumulator o pojemności 650mah – w dobie sprzętów, które mają i po 8000mah – mogło by się wydawać mało, ale zastosowane 1 ohm-owe grzałki prócz satysfakcjonującej chmury i smaku pozwalają na długi czas pracy na baterii. Samą baterię ładujemy przez port microUSB umieszczony od spodu zasilania.

Sprzęt możemy również używać podczas ładowania wbudowanego akumulatora.

Nexus prosty jak budowa cepa – Zdjąć czapę, wkręcić grzałkę, wkręcić regulację powietrza, napełnić i chmurzyć – tyle. Zero zbędnych ustawień, zero problemów. Napełnianie mimo tego,że rozwiązane jest trochę tandetnie spełnia w zupełności swoje założenie. Po uzupełnieniu i dobrym usadzeniu korka nic nie wycieka ani się nie poci.

 

Przepływ powietrza – mimo tego,że konstrukcja jest tak prosta a sprzęt jest takim maluchem – producent upchnął tutaj nawet regulację przepływu powietrza. Biorąc pod uwagę,że jest to MTL ja używam nexus-a ciągle na maksymalnie otwartym przepływie powietrza.

Grzałki – to dla mnie duże zaskoczenie i to pozytywne. Blisko miesiąc używam prawie dzień w dzień sprzętu – nadal chmurzę na grzałce montowanej fabrycznie – smak i chmurza tak samo satysfakcjonująca jak na początku.

W takim maluszku Vaporesso również upchnęło pomniejszoną wersję ich słynnej z niezawodnej pracy elektroniki OMNI wyposażoną między innymi w zabezpieczenie przeciw nadmiernym rozładowaniu akumulatora.

40 minut – tyle wystarczy by NEXUS-a naładować do 100%. O stanie naładowania wbudowanego akumulatora informuje nasz 3 kolorowa dioda led zatopiona w przycisku, który umożliwi nam 5 klikiem wyłączenie zestawu.

board