Nasza przygoda z elektroniczną formą palenia, która wciąż jest swoistą nowością na polskim rynku, zaczyna się wraz z wyborem urządzenia, jakim jest e-papieros.

Nie powinna nas dziwić ogromna ilość przeróżnych kształtów i kolorów, z którymi się spotkamy. To także przedmiot kolekcjonerski, co podkreśla jego rangę. Jednorazowy koszt może niektórych odrzucić, jednak pamiętajmy, że elektroniczny papieros będzie nam służył nawet kilka lat. Co jakiś czas należy wymieniać tylko takie elementy, jak kartridż, akumulator lub bateria, bo to one najszybciej się zużywają.

Nie warto także zbytnio oszczędzać na tym pierwszym, ważnym zakupie. Im tańszy produkt wybierzemy, tym szybciej ulegnie on zużyciu i będzie mniej trwalszy. E papieros musi mieć zatem odpowiednią cenę. E-liquid, jakim wyposażymy nasz elektroniczny papieros, także nie jest dużym wydatkiem. Tym bardziej, jeśli kupujemy go tylko raz lub dwa razy w miesiącu.

E-liquidy to płyny, które zawierają określoną ilość nikotyny. Dużym komfortem dla palacza jest możliwość samodzielnego dawkowania nikotyny, co do tej pory nie było osiągalne w przypadku „analogowych” papierosów. Takie rozwiązanie może się przyczynić nawet do całkowitego porzucenia nałogu, tym bardziej, że na rynku dostępne są także e-liquidy bez nikotyny, tzw. zerówki. E liquid charakteryzuje się również aromatem. Ucieszy głównie kobiety, które do tej pory gustowały w smakowych papierosach. Wszystko to sprawia, że e papierosy mogą być ciekawą formą odmiany dla tych, którzy od wielu lat palą tradycyjne produkty.