Nie jeden, nie dwa a cztery – VPARK V-BOX

Tym razem tak z deka inaczej. Postanowiłem odpierdolić coś niestandardowego i zamiast jedno, dwóch czy trzech urządzeń – pod ostrzał biorę aż 4!

V-Box 150W TC, 100W TC, 50W TC i kieszonkowo mały V-Box 30W TC.

Zacznijmy od modeli 150, 100 i 50W TC. 30W nie ma TC więc będę traktował go trochę oddzielnie. Wszystkie cztery urządzenia mają pin umieszczony na sprężynce, ekran LCD i pokrętełko do zmiany ustawień.

150, 100 i 50 zasilane są serdelkami 18650. 50 jedną a setka i 150 dwoma. Jedynie 50 ma opcję ładowania z kabla, ale i tak nie posiada systemu passtrough. 30 z kolei ma wbudowane 1000mAh – całkiem nieźle jak na takiego małego dziada.

W zasadzie jeśli chodzi o to, to jedyną różnicą urządzeń jest to – jaki mają czas działania i moc wyjściową. Jedyne czym musimy się kierować przy wyborze to waga urządzenia, moc jakiej potrzebujemy i dostosować do niej potrzebną pojemność. Wszystkie cztery urządzenia są bardzo proste w obsłudze, bez jakichś pojebanych udziwnień. W sam raz, dla początkujących użytkowników.

Wygląd urządzeń również jest bardzo prosty, malowanie z połączeniem błyszczącego metalu daje pozytywne wrażenia estetyczne. 

„Slimowatość” V-Boxa TC i V-Boxa 30, daje ważenie komfortowego trzymania w grabie. Pierwsze w patrzałę rzuciły się ranty, które wystają ponad ekran LCD, sądzę że to po to byśmy mogli swobodnie nim w kogoś rzucić i nie pobić ekranu. Ostre zakończenia mogą sprawiać wrażenie dyskomfortu (ja sobie łap nie porwałem na tym). Trochę kłopotliwe jest również otwieranie klapki akusa, musiałem używać paznokcia żeby otworzyć to chujostwo. Czasami podczas otwierania klapka wsunęła za bardzo pod paznokieć i wywoływało to mój okrzyk bojowy. 

Jak się tego używa? Cóż – sympatycznie. Nie jest to jakieś górnolotne urządzenie więc też nie ma czego wymagać. Boxika skierowałbym raczej do osób które zaczynają przygodę z takimi urządzeniami.

TL;DR

Zalety:

  • Prosty w obsłudze
  • Kontrola temperatury (tylko dla modeli TC)
  • Ładowanie USB ( TC 50 i Box 30)

Wady:

  • Pierdolona klapka
  • Słabo wykrywa oporność

Ocena końcowa: 6/10