Nitecore SC2 – Sposób na szybkie ładowanie

Ładowarek na rynku jest dużo – wybór małych i poręcznych na 1 lub 2 akumulatory, czy też dużych na 4 czy nawet 6 akumulatorów jest spory. Dzisiaj pod lupę bierzemy nowy produkt od Nitecore o modelu SC2.

Tak jak niemal każdy model ładowarki od Nitecore – tak i ten jest wykonany bardzo schludnie. Cena ładowarki to około 130 zł i mogłoby się wydawać,że to dość sporo jak za ładowarkę z jedynie 2 slotami.

3000mA – takim natężeniem SC2-ka potrafi ładować 1 akumulator i jest to ukłon w stronę akumulatorów 26650 jak i raczkujących, choć dobrze zapowiadających się 20700 i 21700.

Za pomocą fizycznych przycisków na ładowarce możemy ręcznie ustawić natężenie oraz prąd ładowania akumulatorów. Ładowarkę możemy zasilić bezpośrednio z gniazdka napięciem 230V lub 12V z zasilacza lub gniazda zapalniczki. Nitecore posiada również gniazdo USB, które pozwoli stworzyć wraz z włożonym akumulatorem powerbank z ładowarki.

Wyświetlacz wyposażony jest w diody, które będą świecić się przy odpowiednio wybranym natężeniu oraz napięciu slotu. Na głównym panelu umieszczono też dwa wyświetlacze, które procentowo będą wskazywać poziom naładowania akumulatorów.

Specyfikacja techniczna:

– Ładowanie do 2A na obu slotach lub 3A na 1 slocie
– Regulowane natężenie ładowania
– Obudowa wykonana z materiału odpornego na ciepło
– Wyświetlacz led i diody sygnalizują stan naładowania
– Port USB do korzystania z akumulatorów jako powerbank
– Możliwość ratowania wysoko rozładowanych akumulatorów
– Zabezpieczenia termiczne i zwarciowe-
– Obsługuje akumulatory IMR / Li-ion / LiFePo4 oraz Ni-Mh(NiCd)

boardboardboard