OBS Crius RDTA

Sporo na rynku jest tych RDTA … choć sam nie jestem przekonany to ich budowy to znajdują wielu zwolenników – Crius RDTA to kolejny model w rodzinie OBSa – dziś garść informacji o nim.

Crius RDTA ma 24mm średnicy – wykonany jest w pełni ze stali nierdzewnej 304 – wewnątrz capa widać,że parownik nie jest dopieszczony – delikatne nadpalenia po laserze przy przepływie powietrza nie wyglądają zachęcająco ..

Zbiornik o pojemności 4ml to standardowy układ przy tej średnicy – liquid uzupełniamy u boku bazy przez dość duży i wygodny otwór.

Potężny 18mm drip tip wciskany w top cap nie dla każdego będzie wygodny w użytkowaniu a producent nie pomyślał o dodaniu adaptera pod klasyczne 510 – tutaj kolejny minus.

Przepływ powietrza o średnicy 10mm x 2mm możemy dowolnie regulować obracając cap parownika.

Baza – dwa słupki – dość fajnie przemyślane. W każdym ze słupków mamy po 1 otworze na montaż grzałki, ale pod słupkami mamy również dociski klamrowe – dzięki nim nie musimy wyginać nóżek grzałki – swobodnie wsuwamy, i skręcany w otworze oraz zacisku.

Otwory na wypuszczenie nośnika do zbiorniczka mają średnicę 4mm każdy i mimo tego,że baza jest przemyślana pod 2 grzałki producent mógł pokusić się o dodanie gumowych zaślepek – dla zwolenników single coil.

Specyfikacja techniczna:

– 24mm średnicy
– 4ml pojemności
– Otwory w bazie o średnicy 3mm x 2mm
– Dolne zaciski klamrowe o średnicy 3.5mm x 2mm
– Izolator PEEK
– 20mm miejsca na budowę grzałek
– 4mm otwory na wpuszczenie bawełny w zbiornik
– Regulowany przepływ powietrza o średnicy 10mm x 2mm
– Konstrukcja ze stali nierdzewnej
– Drip tip o średnicy 18mm wykonany z ULTEM
– Grawerka CNC na czapce
– W zestawie paczka bawełny, zapasowe szkło i grzałki clapton