Ostatnimi czasy na rynku pojawiło się bardzo wiele e-liquidów o najróżniejszych smakach i aromatach, a także rozmaitej pojemności.

Możemy wybierać spośród tańszych i wyjątkowo drogich, ładniejszych i tych mniej estetycznych. Najważniejsze jednak, aby zakupiony przez na e-liquid pochodził z legalnego źródła i był przebadany. W przeciwnym wypadku palacz naraża się na wdychanie związków, które mogą stanowić zupełnie nieznaną mieszankę.

Bardzo istotna będzie, więc cena nabywanego e liquidu. Jeśli jest podejrzanie tani, to lepiej nie szukać oszczędności i zapomnieć o takim zakupie. E liquidy służą nam zwykle dość długo i nie trzeba się w nie zaopatrywać co drugi dzień. Poza możliwością samodzielnego dawkowania nikotyny, e liquid daje nam także szansę dobierania odpowiedniego dla nas aromatu. W tym celu nabywamy gotowy smak e-liquidu lub dodajemy go sami wzmagając lub zmniejszając intensywność danego aromatu.

Próżno jest szukać tak nowatorskich rozwiązań pośród analogowych papierosów. Wydaje się, że pomysłowość koncernów tytoniowych się już wyczerpała, a papierosy stają się na pewno bardziej szkodliwe, niż przyjemne w użytkowaniu. E-palenie jest zatem szansą zmodyfikowania swoich dotychczasowych niezdrowych nawyków. Bardzo trudno jednak w kilka chwil zmienić tradycję, która liczy sobie wiele wieków. Niedługo będzie to jednak konieczne, ze względu na wzmagające się restrykcje, jakimi zostają obłożeni palacze na całym świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ bierne palenie może być nawet groźniejsze w skutkach i co najgorsze śmiertelne dla nas!