Pakiet li-po – udręka użytkowników DNA 200

Wielu użytkowników skarży się,że ich zasilania ( na pokładzie DNA 200 ) psują się .. Źle odczytują stan akumulatora, zbyt szybko się rozładowują – niekiedy w ogóle NIE ŁADUJĄ SIĘ przez balancer za pośrednictwem portu microUSB .

Śpieszę wyjaśnić,że w przypadkach opisanych wyżej 99% problemów tyczy się pakietu Li-Po zasilającego nasze urządzenia. Nie ukrywajmy,że tego typu pakiety najczęściej są produkowane specjalnie pod dany model urządzenia ( przykładem jest Hcigar VT200 ). Dąży się do minimalizacji i jak największych osiągów – a to niestety nie zawsze idzie ze sobą w parze.

li

 

Przyzwyczailiśmy się już do zapewnień producentów, świetnych reklam i próby budowania zaufania poprzez próbę wmówienia nam przykładowo,że takie pakiet starczy nam ” do śmierci „. Każdy akumulator czy li li-on czy li-po ma swoje granice wytrzymałości.

Prosty przykład z 2 szklankami – przelewamy wodę z jednej do drugiej w kółko – kilkadziesiąt – kilkaset razy , zachowamy całość wody po tylu próbach ? Może zdarzyć się wypadek losowy, uronimy kilka kropli lub stłuczemy którąś szklankę. TAK SAMO jest z pojemnością akumulatorów ( pakietów ) . Wielokrotnie ładowane a następnie rozładowywane po czasie tracą swoją pojemność.

poj

 

Wpływ na pojemność i wydajność prądową akumulatorów ( pakietów ) ma również ich stopień eksploatacji – temperatura do jakiej je rozgrzejemy podczas ciągłego użytkowania, pobór prądu itp.

Co zrobić gdy nasz pakiet traci pojemność lub jedna z celek pakietu rozładowuje się szybciej niż inne ?

W takim przypadku próżno oczekiwać od kogoś,że pakiet naprawi się samoczynnie. W przypadku gdy jedna z celek pakietu rozładowuje się szybciej od innych mówimy o trwałym uszkodzeniu, którego nie da się cofnąć.

USZKODZENIE PAKIETU NA SKUTEK JEGO EKSPLOATACJI NIE PODLEGA GWARANCJI !

Co teraz ?

Pozostaje nam zamówienie głównie zza granicy oryginalnych pakietów dedykowanych dla danego modelu lub dobrania odpowiednika – pamiętając o odpowiednich wymiarach oraz parametrach.

Spis odpowiedników dostępny jest –> T U T A J <<–