PILNE ! ! ! Wyniki unijnej ankiety dotyczącej akcyzy

Pan Mirosław oraz wiele osób zaangażowanych w działalność z EIN w tym my – namawialiśmy Was do głosowania w ankiecie Unijnej dotyczącej nałożenia akcyzy na EIN i płyny nikotynowe – dzięki bacznemu czuwaniu nad tematem przez Pana Mirosława ( Starego Chemika ) możemy dziś zaprezentować Wam garść informacji na temat ankiety ..


Niemal 90% osób, które wzięły udział w ankiecie wskazało,że EIN oraz liquidy nie powinny podlegać akcyzie, 2 % osób zagłosowało za podatkiem akcyzowym na EIN i liquidy, 6% uważa,że akcyza powinna obejmować jedynie liquidy, które zawierają nikotynę – i naszym skromnym zdaniem jest to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie; znalazła się też 2% grupa osób, które chcą by akcyza była wyższa lub znacznie wyższa od papierosów analogowych.

W ankiecie wzięło udział przeszło 7600 osób z czego aż 95% to konsumenci, 3% – przedstawiciele sprzedawców lub dystrybutorów, 1% to organizacje pozarządowe.

Blisko 40% z ankietowanych to Niemcy – Polska z 24% zajęła 2 miejsce jeżeli chodzi o ilość osób zaangażowanych w wypełnienie ankiety ( i za to wszystkim, którzy wypełnili ankietę dziękujemy ! ) lekko ponad 8.4% Wielka Brytania


Doskonale wiemy jak Unia Europejska podchodzi do głosu zwykłych ” szaraków ” wypełniających ankiety, ale nie oznacza to,że mamy siedzieć bezczynnie.

Rozpowszechniajcie ten artykuł i oznaczajcie znajomych – niech wiadomość o akcyzie dotrze do każdego użytkownika EIN.


Informacje pozyskane z bloga prowadzonego przez Pana Mirosława : STARY CHEMIK