QuickTip#5 Dlaczego warto przejść na VAPE i rzucić analogi – 4 powody/plusy!

Hej!
Pewnie jak większość z Was wie, że dymek tytoniowy powoduje rozluźnienie, euforię 😉 No bo który analogowy palacz wyobraża sobie poranną kawę bez papierosa? ŻADEN!
Jak dobrze wiecie, nie zawsze rzecz piękna jest dla nas zdrowa. Palenie jest nałogiem, z którym ciężko zerwać, zaczyna się niewinnie – kilka papierosów raz na jakiś czas. Później więcej, więcej, aż dochodzi do tego, że nie potrafisz żyć bez papierosa!
Rzucenie palenia ma znacznie więcej plusów, ale wg. mnie właśnie te cztery sam/a dostrzeżesz po krótkim czasie
736
Oto one:

Większa swoboda 

Wiele osób po rzuceniu palenia ma poczucie większej kontroli, gdyż nie muszą już planować całego życia wokół palenia. Nie trzeba się martwić o to, że nie ma gdzie zapalić, szukać wydzielonych pomieszczeń, marznąć w zimie na dworze ani uważać, żeby komuś innemu nie przeszkadzał dym.

Ładniejszy zapach 

Dopóki samemu jest się palaczem, to nie czuje się tak bardzo tego nieprzyjemnego zapachu. Dopiero po rzuceniu palenia można dostrzec pełne zalety świeżego oddechu, nieśmierdzących dymem tytoniowym ubrań oraz świeżego zapachu w mieszkaniu i w samochodzie. Co ciekawe, po rzuceniu palenia wyostrza się zmysł zapachu – nagle wszelkie potrawy są bardziej aromatyczne i lepiej smakują!
dzp2

Mniej zmartwień 

Jak często martwisz się, że kończą ci się papierosy i że musisz iść po nie do sklepu pomimo, iż nie masz na to czasu? Po rzuceniu palenia ten problem zniknie. Przestaniesz się również tak bardzo martwić o pieniądze oraz o własne zdrowie.

Lepszy wygląd i więcej energii 

Po rzuceniu palenia zmniejsza się stężenie tlenku węgla w organizmie a zwiększa się ilość tlenu dostarczanego do organów oraz tkanek. Dotleniona skóra wygląda znacznie lepiej – zyskuje na kolorze, lepiej wchłania wszystkie preparaty odżywcze oraz znacznie zmniejsza się ilość wyprysków. Dzięki dotlenieniu tkanek oraz mózgu ma się znacznie więcej energii, którą można wykorzystać na spacery, zabawę z dziećmi czy ćwiczenia.

Smoking is dead, vaping is the future and the future is now!