Rafale X RDA By Uwell recenzja wideo + kilka słów o Rafałku

Uwell Rafale X – taki przeciętny Rafałek ..

Uwell – firma / marka, która na polskim rynku zasłynęła głównie dzięki parownikowi Crown. Następca Crown-a Rafale jest w moim waperskim zestawie od dawna – bardzo chwalę sobie jego konstrukcję, chodź doczepić się mogę grzałek, które moim zdaniem nie oddają tak dobrze smaku jak u poprzednika.

Screenshot_2 Screenshot_3
Dzisiaj pod szybki przegląd biorę pod uwagę Dripper Rafale X.

Cóż wyróżnia Rafałka ?

Podstawową kwestią, która odróżnia Rafałka od konkurencji jest obrotowa część bazy – WUT ? Jak najbardziej jestem zwolennikiem nowych rozwiązań – w tym przypadku ruchoma część bazy składająca się z podwójnego słupka + oraz pojedynczego słupka – jest umieszczona na obrotowym izolatorze.

Screenshot_7

Co dla przeciętnego użytkownika oznacza możliwość obracania bazy ?

Zwiększenie powierzchni wewnętrznej na grzałkę – teoretycznie, bo w praktyce trzeba będzie się sporo majstrować by odpowiednio ułożyć grzałkę.

Wygląda jak typowy Rafał

Powiedzmy sobie szczerze – wygląd nie zachwyca. Nie ma tu nic wyjątkowego, co przykuje uwagę – zachęci, wzbudzi zainteresowanie ( przynajmniej u mnie ).

Do zestawu dostajemy również 14mm adapter wykonany z ABS-u, którego wewnętrzna konstrukcja tworzy wir powietrza – eliminując również problem pryskania liquidu do buzi. Bardzo fajne rozwiązanie – chyba nikt nie lubi oberwać gorącą kometą w język.

Cechy Rafałka : 

– Średnica 24mm
– Obrotowa część bazy
– Średnica otworów montażowych w bazie od 2 do 2.5 mm
– Głęboka studzienka na liquid
– Drip tip ABS eliminujący prystkanie liquidu do ust
– Izolarot PEEK
– Mosięzny pin +
– Duża powierzchnia na montaż grzałki

Czy warto ?

Na pewno jest to coś nowego – świeżego na Polskim rynku, który nie jest tak rozwinięty jak za granicą. Świetnym rozwiązaniem, które stosował bym w każdym dripperze jest dołączony adapter drip-tip, którego wewnętrzna część absorbuje pryskający liquid.