Sigelei KAOS

Nie od dziś wiadomo,że wszystko co błyszczy i świeci się na różne kolory przyciąga oko. Wiele osób ” kupuje oczami ” i producenci doskonale o tym wiedzą – idealnym przykładem są nowe produkty od SmokTech Smok 400W oraz Smok H-priv 230W – dziś kilka słów o Sigelei SPECTRUM czyli 6 kolorowej choince świątecznej.

Wymiarowo 88mm x 45mm x 30mm  – trochę większy od 213-tki Spectrum wyposażony został w 6 kolorowe podświetlenie białego – mlecznego pierścienia umieszczonego wokół przedniego panelu z kolorowym wyświetlaczem oraz przyciskami regulacyjnymi. Konstrukcja to połączenie korpusu ze stopu cynku + plastiku, który pokrywa przedni panel oraz mleczny podświetlany oring.

Podświetlenie pierścienia z poziomu elektroniki możemy dowolnie ustawiać – możemy wybrać jeden z 6 kolorów, zmianę kilku kolorów lub wyłączyć podświetlenie co pozwoli na oszczędność energii.

Wyświetlacz OLEDowy umieszczony w zasilaniu jest kolorowy, ale mówiąc szczerze wygląda bardzo przeciętnie. Kolory nie są nasycone, kontrast jest średni a podświetlenie przesadzone. Tuż nad wyświetlaczem umieszczono 2 przyciski regulacyjne – na boku urządzenia duży przycisk fire a w dolnej części port microUSB do aktualizacji i ładowania akumulatorów.

Tylny panel zdobi skórzana wstawka – czy jest to skóra naturalna tak jak w przypadku Therion-ów niestety nie wiem – nie dokopałem się do tej informacji dlatego nie chcę wprowadzać Was w błąd. Teraz jedynie należy czekać na pierwsze recenzje wideo – miejmy nadzieję,że nie będą to skóropodobne tandetne naklejki ..

Mod w najgrubszym punkcie ma 30mm średnicy, głowica klasycznie nie została umieszczona na środku nad czym ubolewa wiele użytkowników. Strzelam,że maksymalny rozmiar parownika to 25-26 mm tak by nie wystawał paskudnie poza obrys urządzenia.

Jeżeli chodzi o zasilanie – energii dostarczymy 2 akumulatorami wysoko prądowymi 18650 – należy rzecz jasna pamiętać o stosowaniu akumulatorów z nienaruszonymi foliami ochronnymi, akumulatory muszą mieć takie same parametry i dobrze było by gdyby były sparowane ( miały taką samą lub bardzo podobną ilość cykli )

Warto jeszcze wspomnieć o ładowaniu przez port microUSB – elektronika wyposażona jest w balancer, który umożliwia ładowania akumulatorów umieszczonych w szeregu. Co najważniejsze jak deklaruje producent startowe natężenie ładowania może wynosić maksymalnie 2.5A – co za tym idzie naszego moda w ciągu kilkunastu minut możemy bardzo szybko doładować ( jeżeli użyjemy odpowiedniej ładowarki QC )


Specyfikacja techniczna:

– Wymiary 88mm x 45mm x 30mm
– Konstrukcja ze stopu cynku
– Napięcie wyjściowe do 7.5V
– Natężenie wyjściowe do 35A
– Wsparcie i regulacja kontroli temperatury dla drutów niklowych, tytanowych i stalowych
– TCR – ręczne ustawienia temperaturowe
– Zasilanie 2×18650
– Port microUSB do aktualizacji i ładowania
– Ładowanie natężeniem do 2.5A !!!
– Obsługa oporności od 0.1 ohm