Smoant Charon Ajustable 218W – prostota ponad wszystko

Dotykowe, kolorowe, świecące, wibrujące .. Nie, to nie mowa o gumowych męskich przyrodzeniach – tylko zasilaniach, które zalewają rynek EIN – niektóre z nich są przemyślane i fajnie zrobione, ale wiele z nich nadaje się tylko do postawienia na półce… W dobie gadżeciarstwa producenci nie zapominają jednak o prostych i sprawdzonych konstrukcjach – taką jest Charon Ajustable i dziś kilka słów o nim.

Konstrukcja, kształt i wymiary są takie same jak i w poprzedniej wersji. Zamiast wyświetlacz, przycisków regulaci oraz portu microUSB mamy tutaj jedynie fire button, potencjometr oraz pojedynczą diodę led informującą o stanie akumulatorów / pracy zasilania / zbyt niskiej rezystancji grzałki czy zwarciu.

Potencjometr służy nam do ustalenia napięcia wyjściowego – jego odpowiednie ustawienie reguluje napięcie od 3.4V do 6.7V, które dostarczymy wprost do grzałki. Minimalny opór grzałki obsługiwany przez elektronikę to 0.1 ohm-a.

Zasilanie ma 91mm wysokości, 53mm szerokości oraz 25mm grubości – parowniki do 25mm idealni licują się z zasilaniem nie wystając poza linię urządzenia. Charona zasilamy 2 akumulatorami 18650 ułożonymi w szeregu a zatem należy pamiętać o stosowaniu akumulatorów wysoko prądowych o takich samych parametrach i tym samym stopniu naładowania. Warto również używać akumulatorów z taką samą ilością cykli rozładowania.

U dołu zasilania zainstalowano malutką diodę led informującą o pracy, zmianach zachodzących w zasilaniu oraz stanie naładowania akumulatorów. Kolor zielony diody to ponad 70% naładowania akumulatorów, Niebieski od 70% do 20%, poniżej 20% dioda świeci się na czerwono.

Warto również wspomnieć,że zasilnie posiada blokadę 5-klikiem i nie posiada portu microUSB do ładowania akumulatorów, także do zestawu trzeba doposażyć się w ładowarkę zewnętrzną.

Materiał powstał dzięki współpracy z firmą Smoant 

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta T U T A J

board