Smog i wapowanie zimą

SMOG – nie mylić ze smokiem, który mógłby być równie straszny. Post będzie krótki, ale treściwy i mam nadzieję,że przemówi Wam do rozsądku.

Nas – używających EIN jest co raz więcej, ale z racji pory roku oraz Kraju, w którym mieszkamy w ostatnich dniach jesteśmy narażeni na efekty uboczne smogu.

Smog – to zjawisko atmosferyczne, które powstaje z zanieczyszczeń – nad miastem tworzą się swoistego rodzaju chmury / opary – zawierające efekty spalania węgla, drewna i innych materiałów.

Wśród tej paskudnej chmury prócz szkodliwych związków chemicznych znajdują się pyły a w nich PM10 oraz PM2.5 .

Wartość podawana jest w mikrogramach – pyły PM10 i PM2.5 są bardzo szkodliwe – w szczególności PM2.5, który jest alergizujący i prócz tego,że zasysamy go z powietrzem to ten skurczybyk przedostaje się do krwiobiegu wywołując różne nieprzyjemne skótki.

Co ma Wapowanie do SMOGU ??

Otóż .. chmurzący mtl – czyli gęba -> płuco nie muszą się praktycznie niczym obawiać – bo oddychając w zanieczyszczonym miecie wdychają dużo więcej zanieczyszczeń.

Wielu z Was używa Dripperów i Parowników Typu Smok TFV 8 / TFV 12 – sporo z Was również bardzo dużo wapuje przy czym ilość zasysanego / wydychanego powietrza jest większa niż zwykle. W okresie zimowym jakość powietrza mocno spada ..


Jeżeli w Waszym mieście przekroczone są normy pyłów – OGRANICZCIE UŻYWANIE EIN NA DWORZE .


Strona Polskiego Alarmu Smogowego