SMOKtech TFV 8 Baby Best

Baby Best ! Mały, ale wariat – tak na niego mówią. Opinii jest tyle, ile osób, które go użytkują – dziś garść informacji na temat tego parownika.

screenshot_1 screenshot_2 screenshot_3

Baby Best to zmniejszona wersja potwora od SMOKtech-a klasycznej TFV8-ki, która zasłynęła z grzałek fabrycznych wytrzymujących aż 250W.

Mamy tu do czynienia ze zmniejszoną a w zasadzie skróconą jedynie wersją, bo postawa nadal wynosi 24.5mm , pojemność parownika zmniejszyła się do 3ml, ale dzięki znanemu z poprzednich wersji TFV napełnianiu od góry ukrywanemu pod przesuwanym top cap-em bez trudu uzupełnimy parownik liquidem ( otwór nie jest jednak dostatecznie duży i grubsze pipety mogą mieć problem z uzupełnieniem ).

Pin + nie jest regulowany – nie jest też pozłacany chodź wydawałoby się,że to już standard – nawet w budżetowych parownikach.  Drip tip o ile się nie mylę w standardzie 510, więc możemy tutaj wrzucić dowolny ulubiony gwizdek.

screenshot_4  screenshot_6screenshot_5

Przepływ powietrza – regulowany u podstawy , podwójny o średnicy 13mm x 2mm – wystarczająco biorąc pod uwagę dobór grzałek fabrycznych.

W zestawie dostajemy 2 sztuki; pierwsza o oporności 0.2 ohm i jest to wertykalnie osadzona parallelka najprawdopodobniej z drutu SS z zakresem pracy od 40W do 80W- druga zaś grzałka to całość złożona z 8 małych grzałek w 4 rzędach jedna nad drugą również ustawione wertykalnie z zakresem pracy od 50W do 110W.

Przepływ przez grzałki w obu przypadkach jest podobny.

 screenshot_8 screenshot_9 screenshot_10

Specyfikacja techniczna : 

– Pojemność 3ml
– Średnica 24.5mm
– Napełnianie od góry
– Podwójny regulowany airflow 13mm x 2mm
– 6mm wewnętrzna średnica przepływu powietrza przez drip tip
– W zestawie grzałki :
* 0.2 ohm z zakresem pracy od 40W do 80W
* 0.15 ohm od 50W do 110W
– Konstrukcja ze  sali nierdzewnej i szkła

boardboard