SMOKtech Vape Pen 22 – Następca iJust 2 ?

Vape Pen – nazwa nie pozostawia wątpliwości do czego służy urządzenie wyprodukowane przez SMOKtch. Małe, prawie zgrabne i podobno kompaktowe – mi osobiście się nie podoba. Widziałem nominację tego sprzętu do tytułu następcy iJust 2 – nie uważam tak z jednego prostego powodu ..o którym na pewno wspomnę …

screenshot_28 screenshot_31

Pen o średnicy 22mm ma wbudowany akumulator o pojemności 1650mah – nie jest do dużo – zaryzykował bym określenie kicha, dla osoby, która intensywnie używa zasilania zestaw pozwoli stosunkowo krótki czas wapowania.

Zbiorniczek pozwoli nam na zalanie jednorazowo 3ml liquidu – uzupełnianie odbywa się wprost do środka parownika po odkręceniu top cap-a. Nie wiem jak z utrzymaniem szkła przez uszczelkę, ale ja osobiście nie raz przejechałem się już na poruszeniu szkła a w wyniku wylania liquidu na ręce przy napełnianiu w innych parownikach – dla mnie takie rozwiązanie jest o kant pośladów rozbić.

screenshot_30 screenshot_33

Wbudowany akumulator ładujemy za pomocą portu microUSB wyposażonego w diodę informującą pracy ładowarki.

Jeżeli już o diodzie mowa – wokół przycisku producent umieścił diodę LED informującą nas o stanie naładowania akumulatora, pracy ( grzania ) czy też zwarciu – zabieg znany od dawien dawna z pierwszych e-gonów, proste i przyjemne rozwiązanie.

W zestawie dostajemy grzałkę o oporności 0.3 ohm – należy pamiętać,że Vape Pen traktować trzeba jako zasilanie bez stabilizacji napięcia – oznacza to,że napięcie dostarczane na grzałkę spada sukcesywnie z rozładowaniem wbudowanego akumulatora od 4.2 V w dół.

 screenshot_27

Jeszcze jedna szybka adnotacja … na początku wspomniałem,że ten zestaw nie umywa się do słynnego iJust2 – zauważyliście fakt,że bateria jest jednolitą częścią parownika i nie możecie wkręcić tutaj swojego parownika ? Moim skromnym zdaniem nie należy nawet porównywać Vape Pen-a do iJust 2 właśnie z tego powodu – to urządzenie all in one; a jak doskonale wiemy zestaw słynnego iJust-a można rozbić i używać według własnych preferencji.

screenshot_32

Specyfikacja techniczna : 

– Średnica zestawu 22mm
– Pojemność wbudowanego akumulatora 1650mah
– Port microUSB do ładowania akumulatora
– Napięcie zasilania spada wraz z rozładowaniem akumulatora
– Przepływ powietrza o średnicy 7mm x 2mm
– W zestawie grzałka 0.3 ohm
– Pojemnośc parownika 2ml
– Dioda LED zainstalowana w przycisku