Trudne są początki vapera… Czyli co najlepiej wybrać jako początkujący E-Palacz ?

Przy początkach Przygody z E-Paleniem powinieneś zacząć od czegoś prostego w obsłudze, Mild Master, Volish Black, Vapros Nunchaku, to zależy od Ciebie. Pomoże ci to wejść w świat e-Palenia- zrozumieć jak to działa, znaleźć patenty na różne widzimisię papierosów, a także odnaleźć się w świecie liquidów etc. Ale co potem ?

W moim przypadku potem nastąpiła era MOD-ów, czyli moja pierwsza „rurka”, był nią Znany wszystkim dobrze Nemesis z Kayfunem czyli najlepsza metoda na nikotynowego głoda ! Wytwarzał on o wiele większe chmury od tych które dają Mildy, Volishe itp. Problem w tym że tu nie wystarczy naładować, zalać i co jakiś czas wymienić zespół grzewczy. Tutaj sprawy komplikują sie do poziomu kręcenia grzałek, wymiany waty lub innego transportera liquidu, dobrania odpowiednich ogniw względem amperażu, pojemności, marki a także co ważne rozmiaru.

Ładowarka przeznaczona do ładowania takowych akumulatorów także ma tutaj znaczenie, ponieważ tanie osiemnastki mogą ładować do zbyt niskiego poziomu woltażu, przez co nasze 2500Mah będzie trzymać przez ćwierć dnia, co jest naprawde beznadziejne. Początkującym palaczom „mechaników” poleciłbym ładowarki Nitecore. Są one naprawde dobre i w przystępnej cenie. Ale większości Waperów chodzi przecierz o ilość produkowanego dymu, a co za tym idzie jak pewnie większość się domyśla wchodzimy w strefę boxów. Jedne mają 50W, inne 100, a jeszcze inne 200W. Ja osobiście posiadam Eleafa iSticka 50W, Innokina 50W oraz Smoka xCube 160W TC.

Wszystkie trzy polecam, jednak między nimi jest wielka różnica. Zarówno iStick jak i innokin są Boxami napędzanymi przez wewnętrze akumulatory, natomiast Xcube jest napędzany akumulatorami zewnętrznymi co troche komplikuje sprawe. W przypadku xCube-a akumulatory to chyba najpopularnejsze 18650. W moim Cube siedzą 2 akumulatory Asipre o pojemności 2500Mah, czyli razem 5000Mah. Ale nie o tym piszę. Według mnie dobrym rozwiązaniem na początek jest palić 50 watowe boxy. Dzięki temu „oswoimy się” z dużą ilością dymu, czyli potocznie mówiąc rozepchamy płuca. Dobrym rozwiązaniem będzią tutaj takie Boxy jak iStick, Subbox itp.

Ale co z Clearomizerem ? Oczywiście początkującym radziłbym zakupić zoś w stylu Aspire Atlantisa, Smoka TFV4, czy innych tanków z wymienną grzałką. Dzięki temu zapoznasz się z samymi boxami, ich specyfiką itp. Ale oczywiście możesz iść poziom wyżej. Tutaj już pojawia się już kręcenie własnych grzałek, zapewne jest to dla wielu osób czarna magia, ale niżej znajdziesz wideoporadnik naszego redakcyjnego kolegi E Dymka, jak samemu skręcić Nano coila ! Wytłumaczy on Ci krok po kroku co zrobić, aby grzała była jak najwydajniejsza !